Piękny uśmiech z pomocą ortodonty

Obniżają poczucie naszej wartości i utrudniają poprawną wymowę – mowa o krzywych zębach, a także wadach zgryzu. Dziś na szczęście nie trzeba się z tym borykać, wystarczy odwiedzić dobrego ortodontę, który wybierze dla nas najbardziej odpowiednią metodę leczenia.

Dlaczego warto skorzystać z pomocy ortodonty?

Krzywe zęby nie tylko powodują, że nasz uśmiech traci na atrakcyjności. Bardzo często utrudniają także poprawną wymowę. Warto więc zainwestować w leczenie ortodontyczne, które polega na korygowaniu ustawienia zębów oraz ich rozmieszczenia. Ortodonta Wrocław będzie pomocny między innymi w zakresie:

• korygowania wad wymowy;
• nieprawidłowego uszeregowania zębów;
• cofnięcia lub wysunięcia podbródka;
• dysfunkcji języka i otwartych przez cały czas ust;
• przedwczesnej utracie zębów mlecznych.

Jak wygląda leczenie ortodontyczne?

Najczęściej leczenie ortodontyczne odbywa się przy wykorzystaniu aparatu ortodontycznego. Stomatolog Wrocław poddaje pacjenta diagnostyce i dobiera odpowiedni rodzaj aparatu. Leczenie w zależności od wielkości wady może trwać od kilku do nawet kilkudziesięciu miesięcy.

W jakim wieku można skorzystać z pomocy ortodonty?

Z pomocy ortodonty mogą skorzystać osoby w każdym wieku. Nie ma bowiem sztywnych granic dotyczących tego, kiedy należy rozpocząć taką formę leczenia. Największą liczbę pacjentów odnotowuje się jednak w wieku od ośmiu do dwunastu lat. Z takiej formy leczenie mogą z powiedzeniem skorzystać także dorośli i seniorzy. W niektórych przepadkach takiemu leczeniu muszą poddać się również pacjenci, którzy planują zabiegi protetyczne. Jest to konieczne, kiedy zgryz pacjenta jest nierówny.

Leczenie ortodontyczne stosuje się tylko w przypadku zdrowych zębów

Jeżeli mamy w planach wizytę u ortodonty, bardzo ważne jest sprawdzenie stanu naszego uzębienia. Taka forma leczenia krzywych zębów czy wad zgryzu możliwa jest bowiem tylko wtedy, kiedy wszystkie nasze zęby są zdrowe. Aparat może być założony nawet na zęby martwe, ale muszą być one zaleczone.

Postaw na sprawdzonego ortodontę

Wybierając gabinet ortodontyczny, warto zdecydować się na taki, który oferuje szeroki zakres usług dotyczących leczenia krzywych zębów i wad zgryzu. Ważne, by posiadał wykwalifikowaną kadrę i odpowiedni sprzęt medyczny, niezbędny do przebiegu prawidłowego leczenia. Mieszkając we Wrocławiu lub w jego okolicach warto rozważyć ofertę kliniki stomatologicznej Omnident, która proponuje szeroki zakres usług ortodontycznych. Z jej ofertą można zapoznać się na stronie internetowej omnident.pl.

Kornelia