Porady, jak lepiej radzić sobie z blogowaniem już dziś!

Nowe blogi i autorzy blogów wydają się być w całym Internecie.

Możesz nawet spotkać kilku blogerów, jeśli wybierzesz się na spotkanie towarzyskie w swoim rodzinnym mieście. Każdy chciałby przekazać swój punkt widzenia odbiorcom online. Ludzie zakładają blogi z dziesiątek powodów, więc stworzenie udanego bloga może być trudne. Czytaj dalej, aby znaleźć kilka prostych pomysłów, które będą działać na każdym blogu, bez względu na powód jego utworzenia.Używaj tagów poprawnie. Tagi umożliwiają kategoryzowanie postów w różne kategorie, które następnie mogą być przeszukiwane przez czytelników. Każdy z Twoich postów powinien mieć dwa lub trzy tagi. Upewnij się, że używasz tych samych słów dla podobnych postów (na przykład nie używaj tagów „rowery” i „rower”) i nie nadawaj postom zbyt wielu tagów, ponieważ może to zaśmiecać kategorie.Zrób rutynę publikowania. Wymaga to dużej samodyscypliny, ale jest niezbędne dla Twojego bloga. Jeśli nie jest stale aktualizowany, nie ma bloga. Spróbuj poeksperymentować, aż znajdziesz taki, który pasuje do twojego tempa. Niektórzy blogerzy publikują około 2-3 artykułów każdego dnia, podczas gdy inni publikują około jednego w tygodniu.Spróbuj sam znaleźć swój rozmiar. Ustal rozmiar posta, który będzie pasował do Twoich umiejętności i nawyków. Nie kopiuj innych blogerów, spróbuj znaleźć to, co Ci odpowiada, eksperymentując. Około 600-700 słów na wpis, a niektórzy zapisują 2000-3000 słów na wpis. Spróbuj przetestować, co działa dla Twojego stylu pisania i potrzeb.Często aktualizuj swojego bloga. Regularne publikowanie nowych treści pomaga utrzymać obecną bazę czytelników, a także przyciągać nowych czytelników i sprawiać, że obecni powracają. Bez stosunkowo stałego dopływu interesujących, odpowiednich treści czytelnicy będą mieli niewiele powodów, by do nich wracać. Porady, jak lepiej radzić sobie z blogowaniem już dziś!

Publikuj na swoim blogu raz lub więcej razy dziennie.Pisz z wyprzedzeniem posty, których możesz użyć, gdy jesteś zajęty lub po prostu nie możesz wymyślić nowego tematu.

Wszyscy mamy te dni, kiedy jesteśmy na fali, a słowa po prostu płyną. Wykorzystaj te dni i napisz posty, które możesz schować na deszczowy dzień. Korzystaj z tych postów, gdy potrzebujesz trochę wolnego czasu.Nie publikuj bloga i idź dalej. Musisz wchodzić w interakcje z ludźmi, którzy zostawiają komentarze na Twoim blogu. Kiedy Twoi czytelnicy wiedzą, że mogą porozmawiać z Tobą za pośrednictwem Twojego bloga, jest bardziej prawdopodobne, że zachowasz ich jako aktywnych czytelników, którzy śledzą to, co robisz. Jeśli publikujesz bez komentowania, w końcu Twoi czytelnicy przeniosą się na bardziej zielone pastwiska.Zarezerwuj sekcję swojego bloga na komentarze czytelników i wskocz do niej. Daje to twojemu czytelnikowi poczucie, że jest częścią społeczności, co pozwala mu budować z tobą relację, a tym samym ufać i szanować cię. Dodatkowo, jeśli odpowiesz na ich komentarze, wrócą, ponieważ chcą przeczytać to, co masz do powiedzenia.Zastanów się nad tworzeniem postów, które zawierają zabawne listy, takie jak „pierwsza dziesiątka” lub dowolną liczbę. Możesz to robić regularnie, zachęcając czytelników, aby zobaczyli, jaką interesującą listę wymyślisz w następnej kolejności. Możesz używać punktorów lub numerów, w każdym z nich znajdują się linki do większej zawartości.Jak wspomniano wcześniej, blogowanie stało się powszechne w Internecie. Istnieje mnóstwo różnych typów blogów, a ludzie mają wiele różnych powodów, dla których chcą założyć bloga. Na szczęście w blogosferze jest jeszcze miejsce dla nowych autorów. Skorzystaj z informacji zawartych w tym artykule, aby Twój blog był jak najlepszy.

Kornelia