Najbardziej skuteczna metoda na pozbycie się niechcianych włosków

Depilacja laserowa jest popularnym i niezawodnym sposobem na trwałe ograniczenie wzrostu zbędnego owłosienia na wszystkich obszarach ciała u większości mężczyzn i kobiet.

Jest to o wiele trwalszy sposób niż tradycyjne metody usuwania włosów, takie jak woskowanie, golenie, pasta cukrowa,nitkowanie, czy depilowanie mechaniczna, i nie pozostawia nieestetycznych lub dokuczliwych włosów wrastających ani długotrwałych podrażnień. Istnieje wiele różnych laserowych maszyn do usuwania włosów, z których wszystkie mają nieco inne zalety. Główne typy laserów to lasery aleksandrytowe i diodowe, które wykorzystują różne długości fal i są odpowiednie dla różnych rodzajów skóry i włosów. Laserowa depilacja różni się od usuwania włosków intensywnym światłem pulsacyjnym IPL przede wszystkim tym, że jest bezpieczniejsza i bardziej skuteczna. Nie wszystkie zabiegi depilacji laserowej działają dobrze na ciemne odcienie skóry lub na opaloną skórę, ponieważ niektóre lasery wymagają dużego kontrastu między kolorem skóry a kolorem włosów, aby dawały odpowiednie efekty.

Taki zabieg powinien zawsze przeprowadzać doświadczony lekarz w porozumieniu z dermatologiem, aby zminimalizować ryzyko oparzeń czy reakcji alergicznej.

Aby zmniejszyć dyskomfort stosuje się również innowacyjną końcówkę chłodzącą, aby zapewnić jak najbardziej bezbolesną depilację. Możesz potrzebować kilku zabiegów usuwania włosów, aby zapewnić jak największe ograniczenie wzrostu włosów. To dlatego, że twoje włosy rosną w cyklu trzech etapów, a depilacja laserowa Mokotów działa jednak tylko na mieszki włosowe znajdujące się w fazie wzrostu włosa. Przeprowadzając cyklicznie kilka sesji depilacji laserowej, możemy zniszczyć jak najwięcej aktywnych mieszków włosowych. Nieuchronnie niektóre włoski mogą przetrwać, dlatego możesz potrzebować okazjonalnych zabiegów uzupełniających. Jednak dzięki takiej metodzie depilacji już w pierwszych tygodniach trwale nie powinno odrastać nawet 80 procent owłosienia.

Kornelia