Piękny i klimatyczny Kraków

Kraków położony jest w województwie małopolskim. To miejsce, które pod względem ilości mieszkańców jest zaraz za stolicą naszego kraju.

Miasto magiczne i mające coś takiego w sobie, co nam się wszystkim podoba. Każdego roku ponad dziesięć milionów turystów odwiedza Kraków. Jest to rekordowa liczba osób jak na Polskę. Miasto jest znane na całym świecie, dlatego jeśli planujemy podróżowanie po Polsce to właśnie tam musimy być. Najlepszy będzie okres, kiedy jest ciepło, bo wtedy na Rynku Głównym mamy ogródki wielu restauracji. Można posłuchać muzyki, można zobaczyć jak ludzie się tam bawią. Atmosfera jest nie do opisania, dlatego im wcześniej tam się pojawimy tym będzie dla nas lepiej. Kraków jest bardzo dobrze przygotowany, dlatego poza wspominamy Rynkiem możemy również odwiedzić jedyne w swoim rodzaju Sukiennice. To tam kupimy pamiątki i wyroby regionalne. Wielu turystów właśnie tam się pojawia, bo to miejsce ma specyficzny klimat. Dla osób, które lubią się dobrze bawić również znajdzie się bardzo dużo atrakcji jak kluby czy dyskoteki.

Co jeszcze można zobaczyć w pięknym Krakowie?

Na pewno Kościół Mariacki oraz inne kościoły, które mają po kilkaset lat. Jeśli będziemy spacerować po ulicach dochodzących do Rynku to warto czytać tablice, bo na nich jest napisane, że niektóre z tych kamienic mają po 700 lat i nadal ładnie się prezentują. Najbardziej klimatyczną ulicą w Krakowie, zwłaszcza wieczorem jest ulica Kanonicza. To ulica należąca w większości do kościoła i na niej znajduje się hotel, który w pokojach na ścianach ma piętnastowieczne freski. Takie rzeczy są możliwe tylko w Krakowie, dlatego warto tam pojechać i przekonać się jak to wygląda. Stara stolica Polski rozwija się bardzo szybko i oferuje z roku na rok coraz więcej. Dla osób zainteresowanych Krakowem i okolicami powstała strona internetowa https://treasuresofpoland.com gdzie można będzie poczytać sobie o tym miejscu nieco więcej. Mamy zdjęcia, opisy i to wszystko, co na pewno zachęci nas do odwiedzenia Krakowa.

Kornelia