Jak wykorzystać palety epal

Palety epal są bardzo często wykorzystywane, zarówno w branży spedycyjnej, jak i też magazynowej. Jest to bardzo popularny nośnik z tego względu, że z jednej strony jest tani w produkcji, z drugiej strony jest naprawdę optymalny, jeśli chodzi o nośność.

Jego obsługa nie jest zbyt skomplikowana, niemniej jednak trzeba wiedzieć o tym, że takie palety muszą być użytkowane w określony sposób.
Dodatkowo bardzo dużą zaletą takich palet jest to, że są jednakowe zarówno w krajach Unii Europejskiej, jak i też na przykład w Ameryce Północnej. Z tego względu mogą być naprawdę świetnie wykorzystywane w wielu miejscach, handel międzynarodowy z ich pomocą nie jest niczym trudnym.

Takie palety posiadają rozmiar 800×1000 mm i bardzo wysoką nośność.

Palety Epal sprawdzą się więc praktycznie w każdym magazynie, a także w transporcie. Można również łatwo zoptymalizować ich pojemność, jeśli będziemy ich prawidłowo używać – a w większości przypadków sprowadza się to do prawidłowego ułożenia towaru. Oprócz tego, że towar musi być ergonomicznie rozłożony, niezbędne jest również jego zabezpieczenie, a ma to znaczenie na przykład przy produktach żywnościowych, albo tez kosmetycznych. Często ważne jest to, żeby takie zabezpieczenie było zastosowane w postaci specjalnych pojemników, które będą się mogły dostosować do takich palet. Ważne jest również to, żeby taka paleta była równomiernie obciążona, ponieważ tylko wtedy będzie można ją bardzo sprawnie transportować. Na przykład pojemniki skrzyniowe trzeba ustawiać jeden na drugim, ponieważ wtedy przestrzeń palety jest wykorzystywana w stu procentach. Stos albo stos przeplatany to najlepszy możliwy wybór ułożenia takich palet, a ten drugi ma dodatkowo taki plus, że taki stos jest bardzo stabilny, a z drugiej strony pozwala nałożyć więcej towaru na paletę. Wchodząc na stronę palety epal znajdziesz wiele fantastycznych rozwiązań, które pozwolą ci łatwo zastosować takie palety do praktycznego użycia. Tam znajdziesz również sklep, gdzie możesz je łatwo kupić.

Kornelia