Zegarki dla prawdziwych mężczyzn – Casio Edifice

Mężczyzna, który poszukuje zegarka dla siebie, a ma nietuzinkowy i silny charakter, powinien zwrócić uwagę na zegarki Casio Edifice. Jest to kolekcja czasomierzy przeznaczona dla mężczyzn z pasją, silnym charakterem, a zarazem z nutą klasy i charyzmy.

Marka Casio powstała na początku XX wieku. Jej założeniami od początku istnienia były klasa i innowacyjność. Nieszablonowe wzory połączone z najnowszymi technologiami podbiły serca prawdziwych mężczyzn. Przykładami są legendarne kolekcje G-SHOCK czy Edifice, jednak skupić się należy obecnie na tej drugiej, ponieważ jej przewagą jest szczypta luksusu i elegancji. Ambasadorem kolekcji Casio Edifice jest obecnie Adam Kornacki, znany dziennikarz motoryzacyjny, pasjonat wyścigów samochodowych oraz zegarków. Jest idealnym ucieleśnieniem mężczyzny, dla których przeznaczona jest kolekcja Casio Edifice. Adam Kornacki to stateczny i elegancki mężczyzna, ale z walecznym i charyzmatycznym charakterem. Jego cechy osobowości odzwierciedlone są w uroku osobistym i pasjach. Ścigał się w rajdach samochodowych, walcząc nieustannie z trudami wyścigów i rywalami. Poza pasjami jest eleganckim mężczyzną, który z gracją prezentuje innowacje motoryzacyjne. Czy marka potrzebuje lepszego ambasadora? Oczywiście, że nie. Nie czekaj i zapoznaj się charakterną kolekcją czasomierzy Casio Edifice.

Innowacje technologiczne – preludium

Zegarki Casio Edifice to czasomierze, które wręcz epatują bogactwem technologicznym. Podstawowymi funkcjami w zegarkach są: alarm, stoper, tachymetr czy czas światowy. Do tego czasomierze posiadają innowacyjną technologię Illuminator, która świetnie podświetla tarczę zegarka i sprawia, że wskazania są widoczne w absolutnej ciemności. Swoje niezawodne działanie technologia zawdzięcza najnowszym diodom LED. Czasomierze mogą mieć również bardziej specjalistyczne wskazania. Poszczególne modele mają wbudowany termometr i barometr. Funkcje są szczególnie przydatne podczas dalekich podróży czy w trakcie uprawiania wspinaczki górskiej. Użytkownik bez problemu określi temperaturę otoczenia czy ciśnienie atmosferyczne.

Najnowsze zdobycze techniki

Omówione technologie to dopiero preludium to prawdziwych innowacji. Najnowsze koncepcje stosowane w zegarkach Casio Edifice to Bluetooth. Za pomocą tej technologii zegarek łączy się ze smartfonem i pozwala na korzystanie z dodatkowych aplikacji. Dzięki nowince zegarek może pozyskiwać informacje o lotnisku czy metrze w pobliżu. Inną znaną technologią jej Wave Ceptor. Technologia sprawia, że zegarek łączy się z zegarem atomowo – cezowym w Brunszwiku i reguluje aktualny czas. Zegary atomowe to najdokładniejsze zegary na świecie. Taka innowacja sprawia, że zegarek zawsze wskazuje perfekcyjną godzinę. Na czym polega technologia? Zegarek jest sterowany falami radiowymi i dzięki nim nawiązuje połączenie z zegarem atomowym. Kolejną technologią marki Casio dostępną w kolekcji Edifice jest Tough Solar. Jest to ładowanie zegarka energią słoneczną i nie tylko. Czasomierz pozwala na korzystanie ze swoich funkcji bez użycia baterii. Specjalne panele zamieszczone na tarczy ładują mały akumulator i zapewniają nieustanną pracę zegarka. W przypadku braku światła słonecznego zegarki Edifice Tough Solar można ładować lampką nocną.

Jakość wykonania kolekcji

O wysokiej klasie zegarka Casio Edifice świadczą klasowe materiały użyte do jego produkcji. Czasomierz wykonany jest zawsze ze stali szlachetnej. Jest ona odporna na uderzenia, zadrapania czy korozję. Zegarek będzie wyglądał czysto, elegancko przez wiele lat. Szkoło chroniące tarczę zegarka to mineralne szkiełko o odporności na zarysowania. Świetnie sprawdzi się podczas uprawiania sportu, wspinaczki czy pływania w zbiornikach naturalnych. Paski dostępne w kolekcji to skóra naturalna wysokiej jakości, guma czy specjalny kompozyt. Skórzane paski nadają czasomierzom elegancji, a do tego są szyte dodatkowymi nićmi, które zabezpieczają ich strukturę przed rozwarstwianiem. Natomiast paski gumowe czy z kompozytu są odporne na wodę i załamania. Nie trzeba ich osuszać po kąpieli czy pływaniu. Wystarczy je wytrzeć do sucha zwykły materiałem czy ręcznikiem. Na tym jednak nie koniec pięknego wykończenia. Zegarki Casio posiadają napędy MIYOTA. Omawiany napęd to bardzo ceniony mechanizm, który jest praktycznie niezawodny.

Elegancja połączona ze sportowym charakterem

Jak na wstępie zostało podkreślone, zegarki Casio Edifice to połączenie elegancji, męskiego charakteru, pasji z duchem sportowym. Idealnym ambasadorem odzwierciedlającym te cechy jest Adam Kornacki. To właśnie dla tego mężczyzny jest przeznaczona kolekcja. Czasomierze pozwalają uprawiać ekstremalne sporty dzięki swym najnowszym technologiom. Idealnie odmierzają czas podczas dalekich podróży, rejestrują czasy przejazdu w trakcie wyścigów czy biegania. Doskonale sprawdzą się podczas pływania, nurkowania albo wspinaczki. Świetnie sprawdzają się również podczas codziennego użytkowania, podkreślając męski styl casual. Idealnie wkomponują się w styl typu marynarka, dżinsy czy sweter.

Zegarki Casio Edifice to kolekcja dla mężczyzn z pasją, elegancją, charakterem, którzy kochają adrenalinę. Zegarki doskonale sprawdzą się podczas realizowania pasji oraz doskonale podkreślą klasowy ubiór. Każdy mężczyzna, który poszukuje czasomierza dla siebie, a ma określony cechy charakteru, powinien zwrócić uwagę na ofertę marki Casio.

Kornelia