Są różne rodzaje przynęty wędkarskich i różne ich zastosowania

W wielu sklepach wędkarskich znajdziemy naprawdę mnóstwo różnych rodzajów przynęt dla wędkarzy do łowienia ryb, zarówno sztucznych, jak i żywych, a także innego przydatnego sprzętu do połowu, jak spławiki, wędki, kołowrotki, podbieraki czy żyłki.

Jigi to sztuczne, małe przynęty, które mają ciężar na jednym końcu i luźny, trzęsący się ogon na drugim. Haczyk jest schowany wewnątrz przynęty. Jigi łatwo toną, co czyni je idealnymi do łowienia ryb dennych, takich jak dorsz czy karaś, które pływają daleko pod powierzchnią. Wyrzuć go i pozwól mu zatonąć, aż linka się poluzuje. Następnie przechyl wędkę, zwiń trochę i kontynuuj łowienie, aż będziesz miał szczęście. Błystek oraz turbo wings to typ przynęty, które mają na końcu zakrzywiony, przypominający łyżkę kawałek metalu, który sprawia, że lśnią i wiją się w wodzie, dzięki czemu wyglądają jak zraniona ryba. Im większa przynęta, tym większy ruch sprawia w wodzie. Są różne rodzaje przynęty wędkarskich i różne ich zastosowania

Powinno się ją swobodnie zarzucać i pozwolić jej się zanurzyć dosyć głęboko poniżej strefy, w której znajdują się ryby, aby mogła osiąść i poruszać się naturalnie.

Przynęty wyglądające jak muchy najlepiej nadają się do łowienia sposobem na muchę. Taka sztuczna przynęta przypomina owady i inne drobne ofiary skaczące po powierzchni wody. Muchy ręcznie robione są starannie wykonane i najlepiej nadają się do łowienia ryb żerujących na powierzchni, takich jak kleń czy śledź. Woblery to twarde przynęty w kształcie mniejszych ryb jako zdobyczy. Cienki, ruchomy arkusz na czubku pomaga wtyczce poruszać się w wodzie, dzięki czemu wygląda ona jak żywa. Większość tych przynęt unosi się na powierzchni, a ryby można zwabić szybko zwijając i ciągnąc, a następnie pozwól im osiąść na chwilę. W sklepie wędkarskim online na stronie nizel.pl kupimy potrzebny sprzęt do łowienia ryb. Jest wiele wabików dostosowanych do konkretnych zwyczajów popularnych ryb, które chętnie łowimy czy spożywamy, takich jak szczupak, sandacz, karp, karaś, troć, okoń, czy boleń. Z tego względu niektóre z nich toną, a niektóre łatwo unoszą się na powierzchni przez długi czas.

Kornelia