Wysokiej jakości materiały drukowane są coraz powszechniejsze

Kserokopiarki od wielu lat służą nam do wykonywania kopii dokumentów, ale większość produkowanych obecnie urządzeń jest wykorzystywanych jako drukarki cyfrowe podłączone do sieci komputerów i wyposażone w funkcje skanowania i drukowania.

Ewoluowało również kopiowanie w kolorze, a drukarki kolorowe stają się coraz bardziej powszechne, chociaż nadal droższe w eksploatacji niż drukarki podstawowe. Dokumenty można teraz udostępniać elektronicznie za pośrednictwem sieci i przesyłać pocztą elektroniczną od jednego użytkownika do drugiego. A gdy potrzebne są kopie papierowe, dokument można wysłać do wielofunkcyjnej drukarki zaprojektowanej do sortowania, zszywania, dziurkowania, a nawet zszywania w broszury. Dokument trafia prosto do drukarki z komputera użytkownika, a każda kopia jest w rzeczywistości oryginalnym i wysokiej jakości wydrukiem. Dlatego termin kopiowanie czy kserowanie jest często nadużywany w odniesieniu do drukowania, nie należy go mylić z drukiem offsetowym, w którym obrazy są przenoszone atramentem z płyty na arkusz papieru czy innego materiału. Wiele osób uważa, że drukowanie wielu kopii dokumentów czy materiałów jest droższe niż kopiowanie. Zależy to jednak od liczby dokumentów, stron i danych na papierze, które należy wydrukować. Wysokiej jakości materiały drukowane są coraz powszechniejsze

Jeśli ma zostać opublikowanych wiele kopii, kopiarki są zwykle tańszą opcją.

Jeśli jednak wystarczy wydrukować tylko kilka stron, drukowanie staje się znacznie tańsze. Kolejną istotną różnicą między drukarką a kopiarką jest jakość. Drukarki zwykle wytwarzają obrazy wysokiej jakości, ponieważ używają procesu atramentowego, który jest również dostępny w kopiarkach, ale dość rzadki, podczas gdy obrazy tworzone przy użyciu kserografii mają niską rozdzielczość. Drukarki pobierają informacje z urządzenia, takiego jak komputer lub telefon komórkowy, i przesyłają je na dowolny rodzaj papieru. Stworzono różne typy drukarek, aby dostosować je do konkretnych branż. Wysokiej jakości wydruki oferuje strefaxero.pl – drukarnia w Warszawie. Niektóre z najpopularniejszych drukarek to atramentowe, laserowe, cyfrowe i LED. Każdy z nich ma nieco inne właściwości, dzięki czemu niektóre z nich lepiej nadają się do drukowania wysokiej jakości prac fotograficznych niż do użytku wyłącznie w warunkach biurowych.

Kornelia