Przewodnik po prowadzeniu udanego biznesu w domu

Głównym celem większości ludzi jest upewnienie się, że oni i ich bliscy są finansowo zabezpieczeni.

Przeczytaj ten artykuł, jeśli jesteś zainteresowany założeniem firmy w domu.Jeśli Twoja firma wymaga podróży w celu spotkań z klientami, sprawdzenia nieruchomości lub dokonania zakupów, pamiętaj o udokumentowaniu wszystkich kosztów podróży. Koszty podróży podlegają odliczeniu w 100%, a jedzenie podczas podróży jest odliczane w 50%. Nawet napiwki można uznać za wydatek biznesowy, więc upewnij się, że otrzymujesz pokwitowanie na wszystko i upewnij się, że pokwitowanie zawiera ostateczną kwotę, którą faktycznie zapłaciłeś.Powinieneś skonfigurować plan tworzenia kopii zapasowych na wypadek, gdyby coś poszło nie tak z Twoją domową firmą. Musisz mieć plany na każdą katastrofę, która może Ci się przydarzyć, na przykład awarię witryny lub brak przesyłki produktu. Dzięki temu zawsze będziesz mieć dochód, nawet w najgorszym przypadku.Traktuj się jak profesjonalista. Miej zrobione wizytówki, podpisuj e-maile odpowiednim tytułem i przechodź przez cały dzień, podejmując decyzje tak, jakbyś pracował w budynku korporacji. Twoja firma jest prowadzona z domu, ale nadal musisz zachowywać się jak profesjonalista, aby potencjalni klienci i klienci traktowali Cię jako takiego.Tylko dlatego, że Twoja domowa firma daje Ci możliwość pracy w piżamie, nie oznacza to, że powinieneś. Chociaż chodzenie z łóżka do biurka może być kuszące, będziesz bardziej produktywny, jeśli weźmiesz prysznic, ubierzesz się i będziesz zachowywać się tak, jakbyś musiał być gotowy na spotkanie z ważnym klientem w dowolnym momencie podczas pracy.Uwzględnij prognozę kosztów operacyjnych, zainwestowanego kapitału i progu rentowności. W ten sposób możesz określić, czy Twoja firma zarabia pieniądze. Powinieneś mieć wyznaczone cele finansowe w różnych okresach czasu jako punkt kontrolny, na przykład co miesiąc, na 6 miesięcy i na 1 rok.Bardzo ważne jest, aby wszyscy właściciele firm domowych przeprowadzili dokładne badania na swoim rynku. Przewodnik po prowadzeniu udanego biznesu w domu

Jeśli dana osoba rozpoczyna działalność gospodarczą w domu bez prawdziwego zrozumienia rynku, na którym się znajduje, jest skazana na porażkę.

Właściciele firm domowych muszą wiedzieć, kto będzie zainteresowany sprzedawanymi przez nich produktami i jak najskuteczniej dotrzeć do tych osób.Załóż grupę, listserv lub e-zine dla swojego domowego biznesu. Jeśli Twoja firma w domu jest specyficzna dla określonego zainteresowania, czasopismo może informować klientów o najnowszych trendach, jednocześnie utrzymując ich w kontakcie z najbardziej odpowiednimi produktami. Zbuduje Twój wizerunek wiedzy specjalistycznej, przypominając klientom o Twojej firmie. To zwycięskie równanie.Rozpoczynając własną działalność gospodarczą w domu, ważne jest, aby dokładnie określić, co jest unikalne w Twojej firmie od wszystkich innych firm, które sprzedają ten sam produkt lub usługę. Jeśli nie możesz nic wymyślić, to z pewnością znak, że musisz poświęcić więcej czasu na fazę planowania. Więc jasno określ, co sprawia, że ​​Twoja firma jest wyjątkowa, a nie będziesz miał problemu z przekonaniem innych.Miej czas i kapitał, aby utrzymać swój domowy biznes przez co najmniej pierwsze sześć miesięcy. Nie wyciągaj żadnych pieniędzy na opłacenie siebie ani swoich rachunków. Cały dochód firmy powinien zostać ponownie zainwestowany, aby Twoja firma mogła się rozwijać i osiągnąć planowany potencjał w pierwszym roku. Po sześciu miesiącach możesz odpocząć i zapłacić sobie niewielką pensję.Domowy biznes to coś, czego nie można po prostu zagłębić w głowę bez patrzenia. Nigdy nie wiadomo, jak daleko jest ten skok ani co jest na dole. Otrzymując jednak takie informacje, możesz całkowicie uniknąć skoku wiary i upewnić się, że każdy krok, który podejmujesz, jest dobrze poinformowany.

Kornelia