Jak wybrać najlepszą roletę do naszego okna?

Kiedy do naszego domu wpada zbyt wiele światła słonecznego, możemy zastosować wówczas odpowiednie żaluzje, rolety, zasłonki i firanki.

Wszystko oczywiście w zależności od tego, jaki styl będziemy chcieli uzyskać, i co nam się najbardziej podoba. Obecnie najbardziej popularne są rolety okienne, możemy dobrać dokładniej wymiar takich osłon do wielkości naszego skrzydła. Najwygodniejszym modelem jest roleta ze specjalną prowadnicą, a sam mechanizm może znajdować się w wygodnej kasecie, którą montujemy do górnej części profilu skrzydła okiennego. W tym wypadku najpopularniejsze są dwa rozwiązania, a mianowicie prowadzenie rolety za pomocą żyłek, lub też przyklejenie specjalnych ograniczników do profilu okiennego. Można spotkać także rolety wolnowiszące, gdzie materiał jest rozwijany i opada swobodnie, nie jest to jednak najlepsze rozwiązanie, ponieważ może zawadzać czasem o klamkę utrudniając otwieranie lub zamykanie okna. Kiedy patrzymy na materiał, z jakiego wykonane są nasze rolety, powinniśmy zwrócić uwagę na to, ile światła jest przepuszczane. Możemy wybrać cieńszy materiał, który będzie sprawiał, że nasze pomieszczenie będzie jaśniejsze, wówczas w dni bardzo słonecznie nie trzeba będzie otwierać rolet, można wybrać także materiał który jest nieprzepuszczalny. Należy zwrócić uwagę na jakość samego materiału, ponieważ działanie światła i promieni UV może spowodować, że nasz materiał szybko będzie wyblaknąć. Jak wybrać najlepszą roletę do naszego okna?

Warto zamontować przykładowo rolety dzień i noc, które charakteryzują się naprzemiennie połączonym materiałem przypuszczającym oraz zatrzymującym światło.

Tego rodzaju rozwiązanie jest bardzo wygodne, ponieważ możemy wpuszczać dokładnie taką ilość światła, jaką chcemy. Takie rozwiązania oferuje sklep z roletami i plisami – RoletyPremium. Nie musimy tej rolety całkowicie zwijać do góry, i ma ona z pewnością bardzo wiele zalet. Oczywiście możemy dopasować rolety w taki sposób, aby jej szerokość odpowiadała szerokości naszej szyby. W przypadku, kiedy będzie to roleta wisząca, powinniśmy zwrócić uwagę, aby posiadała nieco większą szerokość, jednak nie na tyle, aby przeszkadzała w otwieraniu czy zamykaniu okna.

Kornelia