Jaką wielkość obiektywu do aparatu wybrać?

Można kupić sobie słabszej klasy aparat typu lustrzanka, ale jego wydajność i jakość będą zależne od tego, jaki wybierzemy osprzęt. Bardzo ważny jest obiektyw zastosowany w aparacie. W każdej chwili można go zmienić na inny, ale trzeba wiedzieć, na co konkretnie zwracać uwagę. Obiekty dobiera się stosownie do tego, jakie zdjęcia chcemy robić. Problem zaczyna się wtedy, kiedy chcemy mieć wszystko w jednym, czyli mieć duży zoom i chcemy robić zdjęcia makro.

W takim przypadku czekają nas spore wydatki i trzeba jeszcze pamiętać, że mocowania obiektywów nie są takie same. To oznacza, że dopasowujemy firmę swojego aparatu do obiektywu, a wtedy będzie na pewno pasował. Najlepiej zrobić sobie listę obiektywów, które mogą nam się przydać. Wtedy znalezienie ich bezie łatwiejsze.

Obiektywy – który do czego:

  • obiektywy szerokokątne wykorzystywane są do fotografowania wnętrz oraz krajobrazów.
  • obiektywy standardowe nadają się do fotografii reporterskiej czy nawet portretów,
  • teleobiektywy można zobaczyć na różnych wydarzeniach sportowych, między innymi na meczach piłki nożnej,
  • super teleobiektywy również są wykorzystywane do robienia ujęć sportowych jak i ujęć przyrody.

 

Obiektywem, który będzie uniwersalny i będzie odpowiadał nam wszystkim jest ten, który ma zmiennoogniskową. Można dzięki temu kupić obiektyw uniwersalny, którym zrobimy wiele bardzo ciekawych zdjęć. Wybierając obiektywy nie opłaca się oszczędzać. Kupujemy to, co sprawdzone i polecane przez zawodowców. Fotografia to drogie hobby, ale jeśli się na nie decydujemy to trzeba zadbać o to żeby mieć przy sobie odpowiedni sprzęt.

Ten, który jest fabrycznie montowany w aparatach z biegiem czasu przestanie nam wystarczać i wtedy trzeba będzie zadbać o wybranie, chociaż uniwersalnego obiektywu. Jeśli ktoś ma więcej pieniędzy i fotografia to jego pasja może kupić kilka wyżej wymienionych obiektywów, a wtedy będzie przygotowany na robienie każdego rodzaju zdjęcia. Piękne zdjęcia to nie tylko super obiektywy, ale również bardzo duża wiedza.

Kornelia