Herbicydy w zbożach

Na rynku mamy do czynienia z dostępem do wielu różnych rodzajów środków mających na celu zwalczanie chwastów. Powinny one być dobrane zarówno pod kątem danego rodzaju chwastu jak również z uwzględnieniem okresu, w którym dokonujemy oprysku.

Właściwa dawka właściwego herbicydu jest gwarantem tego, że chwasty nie będą zagrażać naszym plonom. Wybór odpowiedniego herbicydu wcale nie jest taki łatwy i jest on uzależniony od kilku różnych aspektów. Tych herbicydów na rynku mamy coraz większą ilość, a zatem sięgnięcie po ten właściwy środek tym bardziej nie jest czymś oczywistym. Niektóre chwasty potrafią się uodparniać na różne substancje zawarte w środkach opryskowych. W herbicydach zasadniczo mamy do czynienia z obecnością około 20 różnych substancji czynnych. Dzięki temu możemy mieć pewność, że chwasty nie mają szans na to, aby uodpornić się na wszystkie.

Wybór odpowiedniego herbicydu należy uzależniać od takich elementów jak rodzaj uprawy jak również wielkość zachwaszczenia. Wiele herbicydów działa w oparciu o związki chemiczne, które powodują blokowanie rozwoju aminokwasów rozgałęzionych w chwastach.

Dzięki temu nie dochodzi do ich dalszego rozrastania się. Oczywiście wybór herbicydu, który będzie w danym momencie zastosowany, nie jest czymś obojętnym. Każdy z herbicydów działa w nieco odmienny sposób, działa na nieco inne rodzaje chwastów. Tym samym nie jest obojętne to, co tak naprawdę w danej sytuacji zastosujemy. W niektórych sytuacjach mamy do czynienia z oddziaływaniem na gatunki dwuliścienne, w innym przypadku mowa jest o działaniu chociażby na trawy. Chcąc w tejże materii mieć znacznie większe pojęcie i móc podejmować dobre decyzje związane z zastosowaniem herbicydów w zbożach, warto jest zajrzeć na stronę internetową herbicydy w zbożach. Dzięki dobrej wiedzy na tenże temat będziemy mogli cieszyć się dobrymi plonami pozbawionymi niechcianymi chwastami, które mogą wiele zepsuć, które mogą spowodować ogromne straty w zbożu.

Kornelia