Jak dobrać płytki do naszej łazienki?

W przypadku kiedy decydujemy się na remont naszego mieszkania, powinniśmy zastanowić się nad wyborem płytek do naszej łazienki, wybieramy styl w którym zostanie ona wykończona.

Oczywiście należy zwrócić uwagę aby były to płytki wysokiej jakości, muszą być trwałe ale także łatwe w pielęgnacji. Naturalnie w sklepach budowlanych możemy znaleźć wiele różnego rodzaju płytek, od różnych dostawców, producentów. Gama kolorystyczna jest bardzo bogata, zatem każdy z pewnością znajdzie płytki których poszukuje. Oczywiście obecnie dostępne są różnego rodzaju wizualizacje komputerowe, dzięki którym będziemy mogli lepiej wyobrazić sobie jak dane płytki będą wyglądały w naszym pomieszczeniu, jaki wzór będą tworzyły. Oczywiście można wybierać płytki jasne, ciemne jak również wiele różnych kolorów, dzięki czemu będziemy mogli stworzyć określony efekt i styl. Najczęściej płytki posiadają kształt prostokątny, ale także możemy znaleźć płytki o różnych fantastycznych wzorach, które łącząc się będą tworzyły wyjątkowy styl naszego pomieszczenia.

Jak dobrać płytki do naszej łazienki?

Oczywiście należy pamiętać o podstawowej zasadzie, że w przypadku małej łazienki najlepsze będą nieduże płytki, w tym wypadku powinniśmy unikać zbyt dużych form płytek.

Z drugiej strony oczywiście w przypadku dużej łazienki, dużej przestrzeni będziemy mogli wykorzystać płytki o większych rozmiarach, przykładowo o szerokości 50 cm. W tym przypadku z pewnością będzie łatwiej nam dobrać ostateczny efekt, ponieważ duża łazienka daje nam więcej możliwości. Dodatkowo możemy także na ścianach umieścić płytki, także je mieszać, tworzyć różnego rodzaju wzory. Naturalnie powinniśmy zwrócić uwagę iż płytki inaczej będą wyglądały w świetle słonecznym, a inaczej w świetle sztucznym, dlatego też powinniśmy dobrze zastanowić się jak je dobrać, tak aby wyglądały one elegancko w ciągu dnia ale także i wieczorem. W przypadku płytek podłogowych należy zwrócić szczególną uwagę na ich ścieralność, ale także na odporność na wsiąkanie, płytki które będą absorbowały wodę, mogą z czasem poplamić się, nie będą wyglądały estetycznie. Jeżeli poszukujemy sprawdzonych dobrych modeli płytek warto sprawdzić ofertę znanych firm, płytki opoczno newstone grey z pewnością charakteryzują się wysoką jakością, możemy je układać praktycznie w każdej łazience, jest to bardzo dobry pomysł jeżeli szukamy czegoś wyjątkowego do naszych wnętrz.

Kornelia