Uwolnij się od bezdechu sennego dzięki tym wskazówkom

Znaczący procent światowej populacji cierpi na bezdech senny.

Niestety, wielu ludzi nawet nie zdaje sobie sprawy, że cierpi z tego powodu, ponieważ mylą to, przez co przechodzą, z czymś innym. Ucz się, abyś mógł dostrzec, czego potrzebujesz w związku z bezdechem sennym z odległości mili.Może to zabrzmieć głupio, ale zajęcie się instrumentem muzycznym może poprawić Twój bezdech senny. Kiedy badanych w Niemczech uczono grać na didgeridoo, ich objawy bezdechu sennego uległy zmniejszeniu. Naukowcy uważają, że ćwiczenie na instrumencie poprawiło napięcie mięśni górnych dróg oddechowych, które są odpowiedzialne za rozszerzenie dróg oddechowych.Codziennie wykonuj ćwiczenia gardła i języka, aby zmniejszyć objawy bezdechu. Wyniki ostatnich badań sugerują, że ćwiczenia szczęki i ćwiczenia języka mogą znacznie zmniejszyć występowanie objawów bezdechu sennego. Wykonywanie tylko kilku z tych ćwiczeń każdego dnia może pomóc Ci dobrze się wyspać.Unikaj stosowania tabletek nasennych i nie ulegaj pokusie spożywania alkoholu przed snem. Zarówno tabletki nasenne, jak i alkohol są środkami uspokajającymi, które mogą zakłócać oddychanie, ponieważ powodują rozluźnienie mięśni gardła. Należy również unikać innych rodzajów środków uspokajających, w tym niektórych leków przeciwbólowych na receptę i wielu leków ulicznych.Bezdech senny może skorzystać z dobrej diety, która powoduje utratę wagi. Zmiana diety ze złej diety na zdrową może zmienić objawy bezdechu sennego. Osoby, które jedzą niezdrowo, częściej mają gorszy bezdech senny.Spróbuj ćwiczeń gardła i ust. Jednym z powodów, dla których ludzie cierpią na bezdech senny, jest to, że ich gardła zamykają się podczas snu. Wzmocnienie tych mięśni może zmniejszyć ryzyko ich rozluźnienia podczas snu. Wypróbuj ćwiczenia języka, szczęki i szyi, aby zwiększyć siłę gardła.Istnieją znane czynniki ryzyka bezdechu sennego. Biznesy Online - Szereg ciekawych publikacji związanych z biznesem również w sieci.

Niektóre z czynników ryzyka obturacyjnego bezdechu sennego to nadwaga, palacz, mężczyzna, spokrewniony z kimś z bezdechem sennym lub byciem Latynosem, Murzynem lub mieszkańcem Pacyfiku.

Jeśli masz jeden lub więcej z tych czynników ryzyka, jesteś bardziej podatny na zdiagnozowanie bezdechu sennego.Osoby cierpiące na bezdech senny powinny szybko leczyć swoje alergie. Pamiętaj, że już masz problemy z bezdechem sennym. Nie potrzebujesz niczego innego, co zmniejszałoby twoją zdolność do oddychania podczas snu. Przez cały czas utrzymuj gardło i drogi oddechowe tak czyste, jak to tylko możliwe.Jeśli spożywasz alkohol lub palisz, może to być podstawową przyczyną objawów bezdechu sennego. Tymczasem palenie powoduje obrzęk dróg oddechowych; alkohol działa na odwrót i za bardzo je rozluźnia. Jeśli chcesz dobrze spać każdej nocy, ogranicz lub rzuć palenie i/lub picie.Złagodź objawy bezdechu sennego, utrzymując drożność przewodów nosowych. Dobry spray do nosa może zapewnić swobodne oddychanie i zmniejszyć występowanie bezdechu sennego. Używanie dzbanka neti do oczyszczania zatok przed snem może zapewnić swobodne oddychanie przez całą noc. Zarówno spray do nosa, jak i pojemniki neti są dostępne w każdej aptece.Upewnij się, że co noc wystarczająco się wysypiasz. Kiedy jesteś pozbawiony snu, możesz zauważyć, że twój bezdech senny jest gorszy. Chcesz również ustawić pokój, w którym śpisz, tak abyś mógł się dobrze wyspać. Powinno być ciemno, cicho, a podczas snu powinieneś czuć się komfortowo i spokojnie.Jeśli uważasz, że to ty cierpisz na bezdech senny, czas coś z tym zrobić. Zawarte tutaj informacje pomogą Ci znaleźć się na dobrej drodze do znalezienia rozwiązania, z którego być może nawet nie zdawałeś sobie sprawy. Zrób krok w kierunku szybkiego znalezienia rozwiązania!

Kornelia