Co wpływa na jakość materaca który kupujemy do naszego łóżka?

Istnieje typ materacy, które idealnie nadają się do wszelkiego rodzaju rehabilitacji czy leczenia kontuzji kręgosłupa, problemów z kręgami albo odleżyn są to tak zwane materace rehabilitacyjne.

Zaletą tych materacy jest pozytywne lecznicze działanie, które mają dzięki zastosowaniu odpowiednich technik przy budowie i dopasowaniu materiałów, z jakich są wykonane. Co więcej, materace te mają również, przy odpowiedniej budowie, właściwości leczące i zmniejszające ból. Co ciekawe, tego typu wkłady do stelaży zawierają zwykle więcej niż jedną, pozytywną funkcję oddziaływania na ciało dlatego, że są one antyalergiczne, co stanowi kolejną zaletę, jeżeli chodzi o odpoczynek na nich.

Co wpływa na jakość materaca który kupujemy do naszego łóżka?

Co powinny posiadać wysokiej klasy materace?

Prawie wszystkie materace rehabilitacyjne, ale obecnie także zwykłe materace zawierają w sobie strefy twardości, od trzech do siedmiu, które łatwo stopniują nacisk wywierany na ciało podczas snu – bowiem samo ciało wywiera nieregularny nacisk na kolejne części materaca, zależy, w jakiej pozycji leżymy. Siedem stref twardości, czyli różne pod względem materii, z której są zbudowane, części materacy, pozwalają na utrzymanie w górze takich części ciała jak ramiona czy biodra. Tego typu materace składają się z kilkuwarstwowej pianki, z czego wewnętrzna warstwa jest cienką warstwą termoregulacyjną, zaś warstwy zewnętrzne, składają się albo z pianki wysokoelastycznej, albo z masującej pianki termoelastycznej.

Czasem dwie strony materacy mają różnego rodzaju wypełnienie dzięki temu materace można z czasem odwracać z jednej strony na drugą, dzięki czemu wyraźnie wzrasta przydatność takich materacy, ich żywotność oraz my mamy wybór, na której części chcemy konkretnie, obecnie spać. Dzięki odpowiedniemu materiałowi, z którego jest materac, można mówić o tym, że doskonale pomaga on w regeneracji naszego kręgosłupa, zmniejsza nacisk na jego poszczególne partie dzięki dobremu dopasowaniu się do jego naturalnego, anatomicznego kształtu. Dla osób, które śpią w pozycji na boku, najlepszym rozwiązaniem są materace grubsze i twardsze, lepiej oddziaływujące na ciało.

Oczywiście w różnych miejscach możemy zakupić materace sklep internetowy jednak może często zaoferować nam większy wybór, czasem nie potrafimy znaleźć odpowiedniego modelu materaca dla szerokości naszego łóżka, dlatego też warto poszukać w internecie, znaleźć sklep który będzie posiadał różnego rodzaju materace które będą pasowały do naszego stelaża.

Kornelia