Zostań ekspertem w projektowaniu stron internetowych dzięki tym wskazówkom

Jesteś nowym projektantem stron internetowych? Czy wiesz, od czego zacząć swoje projekty? Dobre projektowanie stron internetowych opiera się na podstawowych pojęciach i podstawach, które pomagają uczynić witrynę funkcjonalną i przyjemną.

Czy możesz to osiągnąć? Jeśli nie, spróbuj skorzystać z poniższych wskazówek, aby tworzyć lepsze projekty stron internetowych.Unikaj bezużytecznych skryptów. Skrypty, takie jak liczniki i skrypty daty/godziny, tak naprawdę nie służą żadnemu celowi, a ponieważ wszystkie są JavaScriptem, mogą dodać kilka kilobajtów do rozmiaru pliku strony. Pozbycie się tych elementów zwalnia również miejsce na stronie głównej. Zastąp te bezużyteczne skrypty przydatną treścią, dzięki której użytkownicy będą wracać.Nie przesadzaj z JavaScriptem. JavaScript otwiera wiele drzwi, jeśli chodzi o projektowanie stron internetowych, ale może również zamknąć drzwi do Twojej witryny dla niektórych odwiedzających. Każda przeglądarka internetowa jest inna i stale się aktualizuje. Niektórzy odwiedzający będą mieli starsze wersje swojej przeglądarki, która nie obsługuje najnowszego JavaScriptu. Ponadto niektórzy użytkownicy będą mieli wyłączoną obsługę JavaScript w swoich przeglądarkach. Każdy z tych problemów może uniemożliwić odwiedzającemu korzystanie z Twojej witryny.Jednym z najlepszych sposobów na stworzenie świetnie wyglądającej strony internetowej jest użycie programu, który pomoże Ci w projektowaniu stron internetowych. Będziesz zadowolony z profesjonalnego produktu, jaki mogą wyprodukować te programy. Jeśli Twoja witryna wygląda niechlujnie i nieatrakcyjnie, będzie wielu odwiedzających, którzy nie zawracają sobie głowy powrotem.Utrzymuj małe rozmiary plików i obrazów. Zostań ekspertem w projektowaniu stron internetowych dzięki tym wskazówkom

Nadmierne czasy ładowania to dzwon śmierci dla każdej witryny.

Im większe pliki muszą zostać załadowane, tym dłuższy będzie czas ładowania użytkownika. Większość użytkowników kliknie, jeśli strona nie zacznie się wczytywać w ciągu pierwszych kilku sekund od otwarcia strony.Aby pomóc Ci zaprojektować witrynę, która będzie łatwa do odczytania wszystkich informacji, upewnij się, że strony nie są zbyt szerokie. Jeśli strony nie są zbyt szerokie, zmieszczą się na ekranach większości ludzi. Jeśli strona jest zbyt szeroka, część cennych informacji może zostać pominięta.Przeprowadź badanie słów kluczowych. Oczywiście musisz dostarczać wartościowe i odpowiednie treści; możesz go jednak zoptymalizować, rozsądnie używając doskonałych słów kluczowych. Wiedza, jakich słów kluczowych używają ludzie, aby znaleźć Twoją witrynę za pomocą wyszukiwarek, jest niezbędna, aby Twoja witryna odniosła sukces.Aby uzyskać najlepszy układ, upewnij się, że wybrane kolory tła i czcionki są kojące dla oczu. Wybranie ruchomego tła lub neonowych kolorów może utrudnić ludziom czytanie i spowodować przejście do innej witryny internetowej. Dołącz jednak zdjęcia, aby podzielić zawartość i uzupełnić witrynę.Projektując witrynę, postaraj się wymyślić trzy lub cztery słowa kluczowe, które użytkownicy wprowadzą do wyszukiwarek, próbując znaleźć Twoją stronę. Te słowa kluczowe należy następnie często powtarzać w tytule, treści strony i metatagu opisu. Ułatwi to użytkownikom znalezienie Twojej witryny w sieci.Jeśli potrzebujesz opinii od odwiedzających, zaprojektuj swoją witrynę tak, aby zawierała formularz opinii, a nie księgę gości. Formularz opinii umożliwia odwiedzającym Twoją witrynę skontaktowanie się z Tobą bez pokazywania niczego negatywnego wszystkim innym osobom, które oglądają Twoją witrynę. Jeśli masz księgę gości, każdy może przeczytać zarówno dobre, jak i złe komentarze, czego naprawdę nie chcesz, aby ludzie widzieli, zwłaszcza gdy komentarze są negatywne.Jak już przeczytałeś, możesz być nowym projektantem, który nie wie, od czego zacząć projektowanie stron internetowych, ale istnieją różne koncepcje i podstawy, które powinieneś zastosować do swoich projektów. Po zapoznaniu się z nimi możesz tworzyć świetne projekty internetowe, a wskazówki zawarte w tym artykule powinny pomóc Ci zacząć.

Kornelia