Zabawki odpowiednie dla każdego dziecka

W dzisiejszym świecie istnieją przekonania dotyczące tego, jak dzieci powinny się bawić i czym powinny się bawić.

Społeczeństwo, media i producenci zabawek oczekują, że chłopcy będą bawić się samochodami, piłkami i klockami, a dziewczynki lalkami, zabawkowymi kuchniami i akcesoriami dla lalek. Ważne jest jednak, aby dzieci miały możliwość zabawy wszystkimi rodzajami zabawek i włączania się w różnorodne zajęcia, ponieważ pomoże to w ich rozwoju.

Zabawki odpowiednie dla każdego dziecka

Firma Little dutch oferuje różnorodne zabawki dla dzieci

Najważniejsze jest, aby pamiętać, że zabawa, bez względu na to, z jakiej aktywności czy zabawki się korzysta, powinna być otwarta dla wszystkich dzieci. Zawsze bądź przygotowany na oferowanie dzieciom wyborów w zabawie, które obejmują wiele różnych możliwości. Nie powinno się myśleć o zabawkach jako związanych z płcią, ale jako odpowiednich rozwojowo dla dziecka. Zabawa zabawkami, takimi jak lalki lub kuchnie, może skłonić dzieci do używania wyobraźni podczas rozwijania umiejętności społecznych, emocjonalnych i językowych. Tego typu zabawki pomagają dzieciom w nauce interakcji z innymi i prowadzą bezpośrednio do rzeczywistych sytuacji życiowych w środowisku dziecka.

Zabawa w kuchni sprawia, że dzieci cieszą się prawdziwym gotowaniem w kuchni razem z rodzicami. Zabawa lalką pomaga dziecku zrozumieć dzieci w prawdziwym życiu i przygotowuje je do przebywania w obecności młodszego rodzeństwa. Zabawki, które mają charakter interaktywny, prowadzą do wspólnej zabawy i nauki dzielenia się. Zabawa przedmiotami, takimi jak klocki, piłki i samochodziki, może prowadzić do wzrostu umiejętności motorycznych, językowych i społecznych. Każde dziecko może świetnie bawić się klockami. Może wykorzystać swoją wyobraźnię do stworzenia zamku, garażu, płotu lub innej budowli.

Wyobraźnia dziecka nie ma granic, dlatego trzeba dać im jak najwięcej możliwości wykorzystania wyobraźni i kreatywności w trakcie zabawy. Little dutch zabawki dla dzieci to umożliwienie dziecku zabawy dowolnym rodzajem zabawki, o ile jest ona bezpieczna i odpowiednia do wieku, pomoże mu się rozwijać oraz zwiększyć kreatywność i poczucie pewności siebie. Małe dzieci podczas zabawy rozwijają również ważne umiejętności życiowe, takie jak współczucie i szacunek dla innych, cierpliwość i współpraca z innymi, co będzie potrzebne gdy pójdą do przedszkola i szkoły.

Kornelia