Odporne na amplitudy temperatur uszczelki Viton

Wysokiej jakości uszczelnienia stosowane w różnych maszynach i urządzeniach mają za zadanie utrzymać odpowiednie ciśnienie w pracującej maszynie, nie pozwolić do wypłynięcia przykładowo oleju czy też różnego rodzaju smaru.

Warto także pamiętać iż powinny chronić maszynę przed różnego rodzaju nie pyłami, zagrożeniami które występują podczas pracy. Przykładowo kiedy maszyn prowadzą pracę w lesie, wówczas powstają duże ilości różnego rodzaju pyłów, na powierzchni maszyn może osadzać się również sok z drzew, powstaje wówczas wiele różnego rodzaju zabrudzeń. Oczywiście w tym wypadku musimy odpowiednio chronić nasze urządzenia przed tego rodzaju zanieczyszczeniami, które gdyby dostały się do pracującej maszyny, mogłyby doprowadzić do uszkodzenia, zatarcia niektórych elementów. Zatem uszczelka powinna posiadać odpowiednie profilowanie, które powinno zabezpieczać obie strony maszyny, obecnie stosuje się wiele różnego rodzaju materiałów podobnych do gumy czy też kauczuku które jednak posiadają dużo lepsze właściwości. W przypadku gumy którą kiedyś stosowano do produkcji uszczelnień posiada ona różnego rodzaju ograniczenia, związane one były przykładowo z temperaturą czy też ciśnieniem jakie wytrzymywały. Dlatego też obecnie poszukuje się coraz bardziej nowoczesnych rozwiązań, stosuje się różnego rodzaju mieszanki tworzyw sztucznych. Odporne na amplitudy temperatur uszczelki Viton

Dzięki czemu możemy otrzymać bardzo wytrzymałe uszczelki, przeznaczone do pracy w trudnych warunkach.

Dobrym pomysłem może być wykorzystanie uszczelnienia z vitonu. Jest to produkt wysokiej jakości, który posiada wysoką odporność na działanie czynników chemicznych czy temperatury, dodatkowo zapewnia bezawaryjną pracę przez wiele lat. Uszczelki z materiału Viton mogą być wykorzystywane w przypadku urządzeń hydraulicznych, tam gdzie wykorzystywany jest olej hydrauliczny do napędu różnego rodzaju maszyn czy też urządzeń. Charakteryzuje się one wysoką tolerancją na temperatury przykładowo może działać w zakresie od minus 20 stopni do plus 200 stopni Celsjusza, dzięki czemu zastosowanie jest bardzo szerokie.

Artykuł powstał przy współpracy z producentem uszczelnień technicznych https://kedarix.com

Kornelia