Jak wybrać odpowiednią męską fryzurę dopasowaną do kształtu twarzy

Jednym z najpopularniejszych pytań dotyczących włosów jest to, jaki rodzaj męskiej fryzury wybrać na ślub czy inną specjalną okazję.

Wiele osób prawdopodobnie przynajmniej raz w życiu zadało sobie to pytanie lub nawet próbowało poszukać podpowiedzi w Internecie. Różne strony internetowe zawierają przydatne informacje, ale często nie uwzględniają wszystkiego, co trzeba wziąć pod uwagę podczas wyboru odpowiedniej fryzury. Najważniejszym czynnikiem przy wyborze odpowiedniej fryzury jest to, jaki mamy kształt twarzy i jest to bardzo ważne. Różne fryzury lepiej pasują do różnych kształtów twarzy, więc upewnij się, że wiesz, jaki jest kształt twojej twarzy, zanim jeszcze wejdziesz do salonu fryzjerskiego. Najlepszym sposobem określenia swojego kształtu jest zmierzenie twarzy. Weź taśmę mierniczą i zmierz szerokość swojej szczęki, czoła, a także zmierz długość od jednej kości policzkowej do drugiej. Weź średnią z tych pomiarów. Następnie zmierz długość twarzy, mierząc od punktu, w którym zaczyna się linia włosów, do podbródka. Jeśli długość jest mniej więcej taka sama jak średnia szerokość, masz okrągły kształt twarzy. Jeśli długość jest około 1,5 razy większa niż średnia szerokość, twoja twarz jest owalna. Jeśli długość jest więcej niż 1,5 razy większa niż średnia szerokość twarzy ma ona kształt podłużny. Jeśli długość jest mniej więcej taka sama jak średnia szerokość, ale twoja szczęka jest zdecydowanie najszerszą częścią twojej twarzy, masz kwadratowy kształt twarzy. Jeśli masz spiczastą brodę i szczękę znacznie szerszą niż czoło, masz trójkątny kształt twarzy.

Mężczyźni z owalnym, kwadratowym oraz okrągłym kształtem twarzy mają prawdziwe szczęście, ponieważ dobrze wyglądają w prawie wszystkich fryzurach.

Zobacz jakie eleganckie męskie fryzury na wesele na Moment.pl będą modne w tym sezonie. Na wyjątkowe okazje można mocno skrócić boki i zostawić górę dłuższą, dzięki czemu będziesz wyglądał stylowo, elegancko i klasycznie. Modne są również fryzury krótkie z przedziałkiem na boku i zaczesane na bok lub lekko do góry.

Kornelia