Urządzenia i akcesoria dla inteligentnego domu

Obecnie nasze domu stają się coraz nowocześniejsze. Można zamontować wiele nowinek technicznych dzięki którym nasze życie staje się łatwiejsze. Obecnie przykładowo możemy komputerowo sterowa naszymi piecami do centralnego ogrzewania.

Jednak z roku na rok coraz więcej urządzeń pozwala na sterowania także przy pomocy urządzeń mobilnych. Mogą być to domofony, obecnie także z kamerą, dzięki czemu będziemy widzieli osobę stojąca przed kamerą. Będzie to bardzo ważne zwłaszcza jeżeli nie widzimy wejścia do naszego domu, lub też posiadamy wysoki płot. Dzięki temu będziemy mogli zwiększyć nasze bezpieczeństwo. Monitorowanie dużych terenów jest niezwykle trudne O ile w przypadku budynków wystarczy po prostu w odpowiednich miejscach ulokować kamery to gdy w grę wchodzi konieczność monitorowania dużego placu, to sprawa nie jest taka prosta. Po pierwsze znacznie lepiej sprawdzają się w takim wypadku kamery bez przewodowe. Jeśli celem zastosowania kamer jest śledzenie nieuczciwych pracowników, to szybko okazać może się, iż przewody cctv zostały po prostu uszkodzone, a mówiąc bardziej dobitnie po prostu przecięte. W przypadku kamer bezprzewodowych próba ich uszkodzenia może zostać bez większych problemów zarejestrowana przez samą kamerę co w przypadku nieuczciwego pracownika skutkować może oczywiście wydaleniem z pracy.

Istnieje też duże prawdopodobieństwo identyfikacji ewentualnego intruza, dzięki zastosowaniu takich kamer.

Odpada też konieczność stosowania długiego okablowania, które narażone może być na różnego rodzaju uszkodzenia, zwłaszcza jeśli kamera zostanie zainstalowana na przykład na ogrodzeniu. Oczywiście dobrze będzie założyć odpowiedni alarm, dzięki któremu będziemy mogli zapobiegać włamaniom, dzięki możliwości zniechęcenia potencjalnych złodziei. Oczywiście alarm możemy być podłączony do systemu kamer które będą monitorowały całą naszą posesję. Dziś zarówno system kamer jak również alarmy można nadzorować za pomocą telefonu komórkowego z dowolnego miejsca na świecie. Wiele urządzeń do inteligentnego domu możemy zakupić na stronie: https://bitsmart.pl/smart-home.

Kornelia