Czy opłaca się zatrudnić trenera personalnego?

Jeśli chcesz zatrudnić trenera personalnego, który pomoże ci zadbać o formę, być może zastanawiasz się, czy powinieneś wydać pieniądze właśnie na ten cel.

Praca z trenerem może polepszyć twój poziom sprawności fizycznej i zwiększyć intensywność treningów niż ćwiczenie w pojedynkę.

Czy opłaca się zatrudnić trenera personalnego?

Dlaczego warto ćwiczyć z trenerem personalnym?

Trenerzy personalni zapewniają wsparcie i motywację podczas treningów, zatem będziesz ćwiczyć więcej i bardziej świadomie, aby osiągnąć swoje cele fitness. Wydane pieniądze to również dobra motywacja do ćwiczeń. Dobry trener personalny będzie uważnie obserwował, czy wykonujesz ćwiczenia prawidłowo, aby zmaksymalizować wynik i dotrzeć do zamierzonej grupy mięśniowej. Jeśli popełniasz jakieś błędy, trener je poprawia, udziela ważnych wskazówek, posiada wiedzę specjalistyczną, dlatego warto go słuchać. To jest coś, czego nigdy nie mógłbyś zrobić sam, ani nawet oglądając wideo czy treningi online. Konsekwentne nieprawidłowe wykonywanie ćwiczeń może prowadzić do kontuzji, zatem trener personalny może nam pomóc ćwiczyć bezpiecznie.

Trener będzie cię naciskał mocniej niż ty sam, motywował do wykonywania intensywnych treningów, ale powstrzymuje cię przed zbyt szybkim parciem do przodu. Samodzielnie ćwiczysz, aż poczujesz się niekomfortowo czy zmęczony, a następnie modyfikujesz ruch lub całkowicie się zatrzymujesz. Dobry trener wie, jak wypchnąć cię poza strefę komfortu i kiedy przestać, zanim pojawi się ból lub kontuzja. Doświadczeni trenerzy znają alternatywne ćwiczenia, jeśli masz problemy z jednym z nich lub jeśli masz kontuzję. Czasami konieczna jest zmodyfikowana wersja ćwiczenia, w zależności od poziomu twojej sprawności. Dobry trener fachowo ukształtuje dla ciebie ćwiczenie, indywidualnie dobierze treningi i ich intensywność.

Trener personalny Katowice pomoże ci identyfikować i osiągnąć cele fitness, które sobie wyznaczasz. Jest to pomocne, gdy poczujesz zniechęcenie czy brak motywacji do ćwiczeń. Trenerzy wiedzą, jak dostosować trening do indywidualnych mocnych i słabych stron klienta oraz jego celów.

Kornelia