Kariera technika PDR – https://szkoleniepdr.pl

Nazwa PDR jest akronimem od angielskich słów Paintless Dent Repair.

Jest to metoda usuwania wgnieceń na karoserii samochodowej. Jej zaleta to brak konieczności lakierowania po skończonym procesie naprawczym. Są dwie podstawowe techniki usuwania wgnieceń. Pierwsza polega na masowaniu blachy od wewnątrz za pomocą odpowiednich narzędzi. Druga – na bezinwazyjnej naprawie blachy za pomocą specjalnego kleju. PDR powstał w zakładach samochodowych firmy Mercedes w 1940 roku. Wykonywanie tego sposobu odgniatania karoserii wymaga wielkich umiejętności człowieka. Doświadczony technik potrafi sprawić, że blacha samochodowa powróci do pierwotnego stanu. Jest to skuteczna i w miarę niedroga usługa w profesjonalnych warsztatach samochodowych.

Kariera technika PDR – https://szkoleniepdr.pl

Jak mogę zostać technikiem PDR?

Kandydat na technika PDR musi posiadać odpowiednie predyspozycje – zarówno osobowościowe, jak i manualno-percepcyjne. Ważna jest uważność i wielka cierpliwość, praca przy naprawie karoserii potrafi być żmudna. Trzeba być spostrzegawczy, a także posiadać w miarę dobrze rozwinięte zdolności manualne. Przydaje się również pokora i chęć samorozwoju – w tym zawodzie dużą rolę odgrywa doświadczenie i ciągłe kształcenie. W kwestiach formalnych: należy zacząć od kursów dla początkujących, potem przejść na wyższe poziomy. Warto wybrać szkołę, która legitymuje się doświadczoną kadrą i licznymi certyfikatami.

Na niniejszej stronie internetowej zapoznasz się z naszą ofertą edukacyjną: https://szkoleniepdr.pl . Gwarantujemy szkolenia o wysokiej jakości merytorycznej. Kursanci będą poznawać tajniki PDR-u za pomocą praktycznych czynności dokonywanych pod okiem wybitnych specjalistów, którzy na co dzień zajmują się naprawą blach samochodowych. Nasze grupy szkoleniowe są bardzo małe – maksymalnie cztery osoby – dzięki czemu cała uwaga nauczycieli skierowana jest na wszystkich kursantów. Zapewniamy także – zupełnie za darmo! – indywidualne wsparcie szkoleniowe. Zapraszamy do kontaktu!

Kornelia