Na jakie sposoby można obrabiać metale?

Choć kiedyś kowal miał pełne ręce roboty, tak dzisiaj można uznać ten zawód za praktycznie wygasły, ponieważ rozwój technologii pozwolił na stworzenie wielu przeróżnych maszyn korzystających z najnowszych technologii, które potrafią wykonać pracę niegdysiejszego kowala w wielokrotnie krótszym czasie.

Potrzeby dzisiejszych firm produkcyjnych to przede wszystkim dokładność oraz otrzymywanie produktów na czas, dlatego też przy obróbce metali niezwykle ważne jest to, by zlecony element został wykonany w stu procentach zgodnie z otrzymanym projektem. Obecnie na polskim rynku działa wiele firm oferujących najróżniejsze metody obróbki, jedną z nich jest miedzy innymi Numar. Firma, która swoją siedzibę ma w Gliwicach, natomiast zakład produkcyjny znajduje się w Żywcu. Jakie usługi oferuje wyżej wymieniona firma?
Numar oferuje między innymi cięcie najróżniejszych materiałów najnowocześniejszym sprzętem marki Water Jet Sweden. Jak sama nazwa wskazuje jest to maszyna, która dzięki połączeniu wody, ścierniwa oraz ogromnego ciśnienie prawie czterech tysięcy barów jest w stanie przeciąć materiały grube nawet do dwudziestu pięciu centymetrów. Obszar roboczy tej maszyny to 1,5 metra na 3 metry. Na jakie sposoby można obrabiać metale?

Dzięki dwóm strumieniom tnącym maszyna jest w stanie przyspieszyć proces cięcia przy powtarzalnych elementach.

Model NCH 30 jest w stanie ciąć między innymi wszelkiego rodzaju metale, tworzywa sztuczne, plastik, płyty drewniane, a także płytki ścienne i podłogowe. Ponadto w ofercie tej firmy znajdziemy również ofertę toczenia oraz frezowania najróżniejszych elementów. Numar w zakresie swoich usług posiada również krawędziowanie blach, dokładność i najwyższy poziom jakości to coś co wyróżnia tą usługę. Maksymalna grubość blach przy tym procesie to aż jeden centymetr, natomiast długość maksymalna to 260 centymetrów. Jeśli więc potrzebujesz tego typu usług wejdź na numar.pl – Centrum obróbki metali jak najszybciej i skontaktuj się z odpowiednim działem tej firmy.

Kornelia