Skuteczne i proste czyszczenie kanapy – http://doprania.pl

Kanapy wyglądają estetycznie i elegancko, gdy są odpowiednio zadbane.

Osadzający się kurz oraz brzydkie plamy błyskawicznie mogą sprawić, że nasza ulubiona kanapa przestanie cieszyć oko. Szczególnie niebezpieczne są wspomniane wcześniej plamy, gdyż często bardzo trudno je usunąć zwykłym przetarciem szmatką powierzchni kanapy. Nie warto jednak rozpaczać, gdy wylejemy kawę albo herbatę na tapicerkę mebla, są różne sposoby, aby zaradzić temu problemowi. Kanapa może odzyskać utracony blask i wyglądać jak nowa, nie musicie Państwo myśleć o wymianie tego mebla. W tym artykule zamieścimy kilka podstawowych porad.

Skuteczne i proste czyszczenie kanapy – http://doprania.pl

Jak dobrze pielęgnować kanapę?

Należy regularnie odkurzać kanapę, jest to też ważne z punktu widzenia zdrowotnego, gdyż na tapicerowanych meblach rozwijają się grzyby i roztocze. Szczególnie muszą się do tego dostosować alergicy. Kanapę należy przecierać lekko zwilżoną szmatką. Polecamy zaopatrzyć się w specjalny szampon do mycia kanap. W przypadku kanapy skórzanej trzeba uważać na wodę, bo jej nadmiar może doprowadzić do uszkodzenia tapicerki. Tutaj warto kupić odpowiedni preparat do czyszczenia skóry. Co do trudnych plam – zwykłe sposoby nie wystarczą, dlatego należy korzystać z pianki przeznaczonej do mycia kanap.

Jeśli domowe czyszczenie zawiodło lub nie mają Państwo czasu, warto skorzystać z oferty specjalistycznego czyszczenia kanap. Firma DoPrania z Warszawy w profesjonalny sposób pierze różnego rodzaju meble tapicerowane, na przykład krzesła, krzesła biurowe, fotele i materace. W naszej ofercie jest też pranie dywanów i wykładzin, czyszczenie elewacji i dachów. Ponadto można u nas wypożyczać sprzęt w celu samodzielnego wyczyszczenia. Zapraszamy na naszą witrynę internetową: doprania.pl. Znajdą tam Państwo szczegółowy opis metod, jakie stosujemy w procesie czyszczenia.

Kornelia