Jak przechowywać zdjęcia ślubne?

Kiedy już opadną emocje związane z uroczystością weselną – pora wywołać zdjęcia i rozmieścić je w albumach. Nie warto odkładać tego na później. Niewywołane zdjęcia zalegające na dyskach i kartach pamięci aparatów mogą po prostu zaginąć, a niekiedy sprzęty ulegają uszkodzeniom. Nie ma to jak dotyk papieru i piękny tradycyjny album na zdjęcia. Podpowiadamy, jak przechowywać ślubne fotografie.

Jak wybrać album na zdjęcia?

Na rynku dostępne są różne rodzaje albumów. A zatem: jaki album na zdjęcia wybrać?

  • Albumy kieszeniowe – są to albumy, umożliwiające wkładanie zdjęć do foliowych kieszonek. Jako że kieszonki mają określone rozmiary, to można do nich wkładać tylko standardowe fotografie (o wymiarach: 10×15, 15×21 i 13×18 cm). Niemniej zaletą takich albumów jest możliwość układania zdjęć w pionie i poziomie, zamiany ich kolejności w dowolny sposób czy też w ogóle wymiany zdjęć na inne.

  • Albumy na zdjęcia wklejane – są to piękne i unikatowe albumy o twardych kartach, na które przykleja się fotografie (za pomocą kleju lub taśmy samoprzylepnej). Mogą to być zdjęcia w dowolnych rozmiarach. Dzięki temu można stworzyć ciekawe kompozycje, ukazujące piękne chwile. Jeśli ktoś ma ochotę i zacięcie artystyczne, to można również samodzielnie ozdobić taki album metodą scrapbookingu. Dodatkowo można załączać do zdjęć notatki, opisy, listy itp.

  • Albumy na zdjęcia wsuwane – karty takich albumów mają wycięte rowki, w które wsuwa się fotografie. Co za tym idzie – można je dowolnie układać, przekładać czy wymieniać. Zwykle karty przełożone są bibułką, a okładka jest stylowa i elegancka. Z powodzeniem można więc użyć takiego albumu do przechowywania ślubnych zdjęć.

Albumy na zdjęcia wklejane – unikatowa pamiątka ślubna

Z trzech powyższych propozycji najciekawszą jest z pewnością przechowywanie zdjęć w albumie na zdjęcia wklejane. Uwiecznienie ważnych chwil i wydruk zdjęć na wysokiej jakości papierze fotograficznym to nie wszystko. Niezbędna jest elegancka i stylowa oprawa.

Taki album może stanowić pamiątkę na lata, kiedy pewne niuanse umkną już zawodnej pamięci. Dlatego poza zdjęciami warto zawrzeć w nim notatki, zapisać wspomnienia, dołączyć list od ukochanego czy ukochanej lub napisane odręcznie życzenia od bliskich.

Jak wklejać zdjęcia?

Zdjęcia przykleja się do kart albumu. W tym celu należy zaopatrzyć się w bezkwasowy klej introligatorski. Wystarczy niewielka ilość, by zdjęcie dobrze się trzymało. Można także kupić gotowe przylepce dwustronne (małe kwadraciki z taśmy samoprzylepnej).

W ten sposób można bezpiecznie i stylowo przechowywać zdjęcia ślubne czy zdjęcia komunijne w różnych rozmiarach.

Kornelia