Czym są presety lightroom?

Na zdjęciach uwieczniamy ważne momenty z życia. Chcemy je zachować na dłużej, jednak nie zawsze są one najlepszej jakości. W ich edycji pomogą nam presety. Czym są i jak z nich korzystać? Czy warto je kupić?

Co to jest Preset?

Presety pozwalają na szybką obróbkę zdjęć i uzyskanie ich efektownego wyglądu. Przy pomocy tego pożytecznego narzędzia można zmienić nasycenie barw, ustawienie światła i kolorystykę fotografii. Za pomocą jednego kliknięcia istnieje możliwość nałożenia wybrany efektu na zdjęcie.

Preset to gotowe ustawienia kupowane w pakiecie, które pozwalają wydobyć piękno fotografii. Dzięki temu zdjęcia nabiorą indywidualnego klimatu i będą wyglądały znacznie korzystniej niż przed obróbką. Fotografie przedstawiające te same miejsca czy osoby z użyciem różnych presetów będą wyglądały zupełnie inaczej. Dlatego jest to narzędzie, dzięki któremu każdy twórca fotografii pokazuje własny, niepowtarzalny styl.

Co to jest Lightroom?

Do korzystania z presetów konieczny jest lightroom. Jest to program niezbędny do wgrania presetów i zaawansowanej edycji zdjęć. Dostępne są wersje na urządzenia mobilne oraz na komputer. Program jest prosty i intuicyjny w obsłudze. Posiada wiele funkcji pozwalających na edycję zdjęć. Wybierając presety, należy się upewnić, że są one dostarczane w odpowiednich plikach. Pliki zapisane w formacie DNG i XMP, oferowane przez getprsts.pl można wgrać do programu lightroom bez względu na jego wersję.

Czy warto korzystać z presetów?

Przy pomocy presetów można szybko i sprawnie ulepszyć zdjęcie. Określone efekty mogą ujednolicić całą serię zdjęć, tworząc z nich spójną całość. Pozwalają na uzyskanie wybranego stylu i personalizację. Uzyskanie równorzędnych efektów bez presetów również jest możliwe, lecz wymaga fachowej wiedzy i umiejętności. Zajmuje także dużo czasu. Dzięki presetom można dodać dziesiątki efektów i ustawień w wybranym stylu w ciągu jednej chwili, bez konieczności szkolenia się z zakresu obróbki zdjęć. Raz zainstalowany preset można wykorzystywać wielokrotnie.

Presety lightroom to prosty sposób na obróbkę zdjęć. Wystarczy wybrać odpowiedni preset do swoich potrzeb i oczekiwań, by uzyskać zamierzone efekty bez konieczności poświęcania wielu godzin na edycję zdjęcia.

Kornelia