W jaki sposób dobrać odpowiednie rolety do naszych okien

Kiedy w dni słoneczne wpada do naszego domu zbyt dużo słońca, a nasze firanki i zasłony nie są wystarczająco ochroną, wówczas możemy zastanowić się nad zainstalowaniem rolet w oknach.

Rolety mogą całkowicie zastąpić nasze firanki i zasłonki, możemy wybrać różnego rodzaju materiały oraz kolory. Oczywiście rolety zostaną dobrane indywidualnie do wielkości naszych skrzydeł okiennych, są bardzo wygodne w użytkowaniu, możemy je szybko zasłaniać i odsłaniać. Bardzo wygodne w użytkowaniu są rolety z prowadnicami, w tym wypadku montowane są specjalne listwy po bokach naszego skrzydła okiennego. Wówczas roleta pozostaje na swoim miejscu nawet kiedy otwieramy i zamykamy okno, a jako prowadnica może także służyć specjalna żyłka. Zapobiega to odchylaniu się rolety na otwartym lub uchylonym oknie. Oczywiście można wybrać także modele wolnowiszące, które są tańsze i szybsze w montażu. Kiedy decydujemy się na montaż rolet, bardzo ważny jest rozmiar naszego skrzydła okiennego. W jaki sposób dobrać odpowiednie rolety do naszych okien

kiedy skontaktujemy się z dostawcą, wówczas może poprosić nas o podanie dokładnych wymiarów naszej szyby, oraz poszczególnych części skrzydła okiennego.

Jednak osoby niedoświadczone nie powinny w ten sposób kupować rolet, ponieważ lepszym pomysłem jest wezwanie specjalisty, który zdejmie wszystkie potrzebne wymiary z naszego okna. Wówczas roleta zostanie wyprodukowana na zamówienie, i mamy wtedy pewność, że wszystko będzie doskonale pasowało do okna. W zależności od tego, jaki efekt będziemy chcieli osiągnąć, możemy wybrać materiały, które bardziej lub mniej przepuszczają światło słoneczne do naszego pomieszczenia. Dostępnych jest także wiele różnych kolorów, a także faktur materiału, z którego wykonane są rolety. Możemy zakupić rolety na stronie internetowej https://rolmajster.pl/sklep/rolety. Rolety najczęściej będą się znajdowały w specjalnych kasetach, które montowane są do naszych skrzydeł okiennych przy pomocy taśmy obustronnie klejącej, zatem montaż jest bardzo szybki i możemy go wykonać nawet we własnym zakresie. Kasety oczywiście dostępne są w różnych kolorach, najczęściej wybierany jest biały do okien PVC, ale także możemy zakupić rolety z okleiną brązową, dedykowane dla okien drewnianych.

Kornelia