Przewodnik dla początkujących po opiece nad kotem

Jest wielu właścicieli kotów, którzy naprawdę powinni dowiedzieć się więcej o opiece nad swoimi kotami.

Jeśli jesteś kimś, kto jest właścicielem lub chce go mieć, jest kilka rzeczy, które musisz wiedzieć. Przeczytaj te wskazówki i nie powinieneś mieć problemu z opieką nad kotem.Upewnij się, że Twój kot regularnie odwiedza weterynarza, aby zachować dobry stan zdrowia. Rutynowa kontrola powinna odbywać się co roku, a częściej, jeśli konieczne są szczepienia. Kiedy kot wydaje się zachowywać nienormalnie, natychmiast zanieś go do weterynarza.Jeśli twój kot źle się zachowuje, możesz wpłynąć na jego zachowanie w bezpieczny i humanitarny sposób, używając wody. Napełnij mały pistolet na wodę lub butelkę z rozpylaczem czystą wodą. Jeśli złapiesz kota, który źle się zachowuje, daj kotu kilka lekkich strumieni wody, a wkrótce nauczy się przestać robić niechciane zachowania.Jeśli twój kot zdejmie wszystkie ozdoby z choinki, nie walcz z tym. Zacznij zbierać atrakcyjne zabawki dla kotów i niezniszczalne ozdoby, aby ozdobić choinkę w przyszłym roku. Pamiętaj, aby nie dekorować potencjalnie niebezpiecznymi przedmiotami, takimi jak blichtr i girlandy. Świecidełko może spowodować zadławienie się kotów, a girlandy mogą spowodować uduszenie.Jeśli wychodzisz z domu z kotem, upewnij się, że ma na sobie obrożę z metkami. W ten sposób, jeśli coś się stanie i oboje zostaniecie rozdzieleni, każdy może ją znaleźć i wiedzieć, jak się z tobą skontaktować. Twój kot może nie lubić obroży przez cały czas, ale kiedy wyjdzie z domu, może ją uratować.Nie wypuszczaj kota na zewnątrz. Wypuszczenie kota na zewnątrz znacznie zwiększa jego poziom ryzyka. Pchły mogą zaatakować Twojego kota lub może zdarzyć się coś gorszego. Twój kot może zostać zraniony przez inne zwierzęta, ludzi i pojazdy. Kiedy twoje koty wychodzą na zewnątrz, uważaj, aby nie oddaliły się zbyt daleko.Nakarm kociaka odpowiednią karmą. Przewodnik dla początkujących po opiece nad kotem

Rozwijający się kociak przez pierwsze cztery tygodnie może przeżyć wyłącznie na mleku matki, który jest komercyjną mieszanką, jeśli matki nie ma w pobliżu.

Przechodząc na zwykłą karmę, karm je specjalnie przygotowanym pokarmem dla kociąt, aż osiągną dojrzałość w wieku jednego roku. Kocięta potrzebują dużo białka podczas rozwoju.Zabawiaj swojego kota prostymi „zabawkami” wykonanymi z przedmiotów gospodarstwa domowego. Wiele kotów lubi eksplorować pudełka, takie jak te, które zawierają 12 paczek, małe urządzenia lub inne produkty. Zanim pozwolisz zwierzakowi bawić się pudełkiem, upewnij się, że zwierzę nie może utknąć w małych otworach lub ciasnych przestrzeniach. Byłoby to niebezpieczne i bardzo przerażające dla twojego zwierzaka!Nie kupuj zamkniętej kuwety bez uprzedniego rozważenia jej wad. To prawda, że ​​nie musisz oglądać zawartości kuwety. Jednak zapachy mają tendencję do gromadzenia się w zamkniętych pudełkach, przez co konieczne jest częstsze ich czyszczenie. Zakryte kuwety ograniczają również ruchy kota, co jest problemem dla większych zwierząt.Poszukaj potencjalnych problemów przy zakupie nowego kota. Ich oczy powinny być czyste, nos również czysty, a uszy bez wydzieliny. Kot powinien mieć błyszczącą sierść, a pysk i dziąsła wolne od ran. Zabranie niezdrowego kota może być kosztowne.Teraz prawdopodobnie widzisz, że opieka nad kotem jest naprawdę prosta. Chociaż mogą być garstką, gdy po raz pierwszy je zdobędziesz, z czasem staje się to łatwiejsze. Wykorzystaj to, czego nauczyłeś się w powyższych akapitach, aby lepiej dbać o swojego kociego przyjaciela. To wspaniały zwierzak, a Twój kot będzie Cię kochał przez długi czas!

Kornelia