Czy używanie ochraniaczy w łóżeczku dziecięcym jest konieczne

Jeśli martwisz się, że twoje dziecko utknie pomiędzy szczebelkami łóżeczka lub uderzy głową o jego górną krawędź, możesz zakupić specjalne ochronne wkłady do łóżeczka.

Takie ochraniacze mocuje się do szczebelków lub górnych krawędzi łóżeczka za pomocą troczków, dlatego nawet ruchliwy maluch nie uderzy się i nie zaklinuje sobie kończyn. W sprzedaży znajdziemy różnorodne rodzaje ochraniaczy do łóżeczka, bardziej dekoracyjne i kolorowe, bądź też neutralne w kolorystyce.

Czy używanie ochraniaczy w łóżeczku dziecięcym jest konieczne

Ochraniacze do łóżeczka zapobiegają uderzeniom o szczebelki

Fantazyjne wzory i kolory ochraniaczy do łóżeczka z pewnością urozmaicą pokój dziecka i uzupełnią jego wygląd. Dla pokoiku dziecięcego, który nie kieruje się żadnym konkretnym tematem, kolorowy ochraniacz do łóżeczka może być uroczym dodatkiem. Ochraniacze do łóżeczka to jeden z produktów dla niemowląt na rynku, który jest w ostatnich latach bardzo popularny wśród konsumentów. Urządzając pokoik dla malucha, rodzice sporo czasu poświęcają na dobór odpowiedniej pościeli, poszewek i innych akcesoriów do łóżeczka, ważny jest również wybór ochraniaczy, aby maluch nie uderzył się przypadkowo o szczebelki czy górną krawędź.

Ochraniacze na łóżeczko to przypominające poduszki ścianki, które można przyczepić do wnętrza łóżeczka dziecięcego i otaczają całe łóżeczko. Chodzi o to, aby zapewnić odpowiednią osłonę, aby dziecko nie uderzyło głową o listwy, lub nie utknęło ramieniem lub nogą między szczebelkami. Ochraniacze mogą być wykonane z różnego rodzaju materiałów, dostępne są w wielu kolorach, wzorach i rozmiarach. Mogą być one bardziej puszyste, wyglądające jak poduszki, lub z materiału minky, lub dość cienkie i proste, możemy je zamówić z falbankami lub bez.

Odpowiednio dobrane ochraniacze do łóżeczka tworzą barierę, która uniemożliwia dziecku wystawianie kończyn poza łóżeczko lub uderzenie się o szczebelki. Zwykle mogą być przyczepiane na zewnątrz łóżeczka za pomocą wstążki lub sznurka. W sprzedaży znajdziemy również ochraniacze na górną barierkę, o którą dzieci wstające samodzielnie również mogą się boleśnie uderzyć.

Kornelia