Szkodniki – skuteczna metoda zwalczania

Wszystkie rośliny zielone mogą być zaatakowane przez mszyce. Nie ma znaczenia czy to jabłoń, orzech, a może grusza. Całe oblepione gałęzie i znikające liście to właśnie oznaka, że dzieje się coś nie tak i że trzeba działać.

Jeśli roślina straci liście w momencie, kiedy ma owoce to niestety, ale nic nam z tego nie wyrośnie i nic z tego nie będzie. To, dlatego widząc taki problem trzeba zastosować insektycydy, które nam pomogą. Dobrze, że są dostępne środki, które działają praktycznie od razu. Nie zawsze jeden oprysk wystarczy, ale to wszystko jest zależne od tego jak dużo mszyc atakuje nasze rośliny. Oczywiście nie tylko z mszycami będziemy musieli walczyć.

W przypadku upraw ziemniaka można mieć problemy z larwami i chrząszczami stonki ziemniaczanej. Musimy działać wtedy bardzo szybko zanim larwy zaczną się wylegać. Wtedy mamy o wiele mniejszy problem i na pewno łatwiej sobie z tymi szkodnikami poradzimy. Rzepak ozimy atakowany jest przez innego szkodnika, jakim jest słodyszek rzepakowy. Najlepiej oprysk robić wtedy, kiedy następuje nalot tego szkodnika na naszą plantacje. Wtedy można zniszczyć szkodnika i mieć problem z głowy.

Inne szkodniki w uprawach
Grusza atakowana jest przez wspomniane wyżej mszyce, ale również przez owocnice śliwowe czy owocówkę. Zaleca się wtedy stosowanie preparatu od fazy pierwszego liścia aż do dojrzewania owoców, które nadają się do jedzenia. Nie warto przekraczać dwóch oprysków na cały sezon, bo może to być niebezpieczne. Musimy również pamiętać o tym, że pomiędzy opryskami musi być dwadzieścia dni karencji.

Stosując profesjonalne środki chemiczne można być spokojnym o to czy pozbędziemy się szkodników. Jeśli właśnie teraz ktoś szuka insektycydów to znajdzie je u tego producenta insektycydy. Jest to polska firma, która oferuje wysokiej klasy insektycydy oraz wiele, wiele innych środków ochrony roślin. Bez dobrze dobranych insektycydów i odpowiedniej ich ilości nie poradzimy sobie w sadzie czy na polu i trzeba mieć tego świadomość.

Kornelia