Samodzielne wyliczenie raty leasingu nie jest trudne

Każdy zastanawiający się nad zakupem dowolnej maszyny w leasingu zastanawia się nad tym, jak wiele będzie musiał płacić miesięcznie za możliwość użytkowania takiej maszyny. Nie trzeba jednak w tym celu udawać się do banku lub pośrednika, możliwe jest samodzielne wyliczenie raty i to w dodatku z wykorzystaniem wszystkich aktualnych promocji.

Czym jest i jak znaleźć kalkulator leasingowy?

Jak sama nazwa wskazuje, kalkulator leasingowy jest algorytmem służącym do wstępnego wyliczenia raty za leasing danej maszyny w oparciu o podstawowe dane. Im bardziej rozbudowany kalkulator, tym bardziej precyzyjna jest oferta i można ją nawet przekształcić w gotowy wniosek. Kalkulatory znajdziemy zarówno na stronach banków i funduszy leasingowych, gdzie oferta jest ograniczona tylko do jednego produktu, jak i na stronach pośredników i multiagencji, które to jednak dają o wiele szersze spektrum ofert i automatycznie wybierana jest najtańsza i najbardziej korzystna oferta.

Wyliczenie raty krok po kroku

Aby kalkulator raty leasingu pokazał nam ratę potrzeba wypełnienia wszystkich pól. Na początku musimy wybrać typ maszyny. Leasingować można samochody osobowe, dostawcze i ciężarowe. Ponadto też maszyny rolnicze i budowlane, a także specjalistyczne urządzenia do produkcji również podlegają możliwości leasingowania. Po wybraniu odpowiedniego urządzenia musimy podać nie tylko wartość, ale również czy jest to urządzenie używane, czy też nowe. Kalkulatory działając w oparciu o aktualną ofertę podadzą również minimalną wartość wkładu własnego, zdarza się również możliwość leasingu bez wkładu. Ważne jest również podanie okresu finansowania i rodzaju rat. Wtedy otrzymamy gotową ofertę leasingową.

Złożenie wniosku na podstawie kalkulatora

Coraz więcej firm oferuje możliwość przekształcenia wyliczeń z kalkulatora bezpośrednio we wniosek. Mając podstawowe informacje możemy samodzielnie uzupełnić wszystkie dane i przesłać do działu sprzedaży danego funduszu. Ponadto też kalkulator raty leasingowej może posłużyć jako formularz kontaktowy do przesłania tylko informacji. W takim przypadku skontaktuje się z nami w celu umówienia spotkania z przedstawicielem. Ten drugi rodzaj dalszej pracy z kalkulatorem gwarantuje brak błędów formalnych we wniosku i możliwość negocjacji na żywo. Jednak do wstępnych wyliczeń kalkulator to idealne rozwiązanie.

Kornelia