Ile kosztują luksusowe apartamenty w Zakopanem?

Kiedy mówimy o luksusowym apartamencie, szczególnie w tak popularnej miejscowości, jaką jest Zakopane, wydaje nam się, że jest to nocleg nie na naszą kieszeń.

Kojarzy nam się od razu z bardzo wysokimi cenami za dobę, przez co nawet nie wnikamy w szczegóły oferty tego typu obiektów. Jednak czy faktycznie luksusowe apartamenty są aż tak drogie?

Ile kosztują luksusowe apartamenty w Zakopanem?

Apartamenty w Zakopanem w atrakcyjnych cenach

Prawda jest taka, że nie ma już noclegów w cenach, jakie pamiętamy z zeszłych wakacji, czy tym bardziej tych, sprzed kilku lat. Ceny mocno poszybowały w górę i nie chodzi tu tylko o apartamenty, ale o pokoje gościnne, prywatne kwatery również. Niekiedy zdarza się, że w przeliczeniu na jedną osobę, biorąc pod uwagę wszystkich członków rodziny, w apartamencie wychodzi nawet taniej, niż w kilku standardowych pokojach, przy czym byłoby trzeba zarezerwować ich nawet kilka.
Pobyt w luksusowym apartamencie kosztuje już niecałe 200 zł za noc. Jest to przykładowo oferta dla 2 osób. W takim apartamencie znajduje się bezprzewodowy internet, ogrzewanie, czajnik, aneks kuchenny, lodówka, mikrofalówka i pozostałe niezbędne wyposażenie, telewizor. W ofercie jest również suszarka do włosów, żelazko. W niektórych można spodziewać się nawet pralki. Standardem są oczywiście ręczniki. Do luksusowych apartamentów przynależy też parking, a niekiedy nawet garaż.
Oczywiście im wyższy jest standard obiektu, tym wyższa jest cena. Cenę podnosi też korzystna lokalizacja. Na przykład w centrum apartamenty są droższe. Na obrzeżach można znaleźć korzystniejsze cenowo propozycje. Jednak jeśli apartament jest zlokalizowany gdzieś w pobliżu stoku, to przynajmniej w okresie zimy, ceny też mogą być wyższe. Ceny w ogóle są uzależnione od sezonu. W sezonie są wyższe, poza sezonem niższe.
Apartamenty wbrew pozorom wcale nie są takie drogie. Trzeba przede wszystkim wiedzieć, gdzie ich szukać. A najlepiej rozejrzeć się za cały czas aktualizowaną bazą noclegową, jak chociażby ta https://zakopaneapartamenty.net. Tu znajdziesz duży wybór apartamentów w atrakcyjnych cenach.

Kornelia