Porady dotyczące kupna domu bez rozbijania banku

Zaczynając od kupowania nieruchomości, najprawdopodobniej masz w głowie wiele pytań.

Zapewne też czujesz się zagubiony patrząc na dokumenty związane z zakupem. Zapoznaj się z poniższymi wskazówkami, aby wyeliminować zamieszanie i zacząć kupować mądrze.Zaplanuj przeprowadzkę, zanim nadejdzie czas przeprowadzki do nowego domu. Zaplanowanie przeprowadzki i kupienie pudeł z wyprzedzeniem oszczędzi Ci wiele stresu, gdy nadejdzie dzień przeprowadzki. Pakuj pudełka stopniowo i wyraźnie oznacz je, aby móc je łatwo przenieść do nowych pomieszczeń.Ważną wskazówką, jeśli chodzi o nieruchomości, jest podążanie za swoim przeczuciem po wykonaniu wszystkich badań i pracy w tle. To ważne, ponieważ jeśli kiedykolwiek będziesz chciał kupić dom, w pewnym momencie musisz zacząć składać oferty i podejmować decyzje. Tak długo, jak dobrze przygotowałeś się do zakupu domu, ważne jest, aby polegać na swoim instynkcie.Zanim kupisz dom, poproś specjalistę, aby poszukał oznak inwazji termitów. Termity mogą całkowicie zniszczyć drewniane części domu. Naprawa szkód spowodowanych przez termity może być albo bardzo kosztowna, albo jeśli robaki uszkadzają dom zbyt długo, niemożliwe. Upewnij się, że te małe błędy nie zniszczą największej i najważniejszej inwestycji w Twoim życiu.Kupując dom, odłóż co najmniej dwadzieścia procent ceny sprzedaży domu jako zaliczkę. Jeśli odłożysz mniej niż ta kwota, zwykle będziesz musiał wykupić prywatne ubezpieczenie hipoteczne (PMI). Opłata ta wynosi około pół procenta, co oznaczałoby około 1000 USD rocznie w przypadku domu o wartości 200 000 USD.Patrząc na ewentualny zakup domu, który jest wykluczony, pamiętaj, że tylko dlatego, że składasz ofertę po cenie aukcji, nie oznacza to, że zostanie ona zatwierdzona. W rzeczywistości banki, które próbują sprzedać przejęte domy, oczekują, że ludzie będą licytować i oczekują, że cena wzrośnie. Porady dotyczące kupna domu bez rozbijania banku

Dzięki takiemu podejściu pomoże Ci realistycznie spojrzeć na sprawy.Jeśli składasz ofertę na mieszkanie, staraj się trzymać z daleka od składania oferty, która jest bardzo daleka od ceny wywoławczej.

Gdy to zrobisz, sprzedawca domu może nie być zainteresowany Twoją ofertą i może zostać od Ciebie odrzucony. Jeśli utrzymasz ofertę w rozsądnej niższej cenie, sprzedawca może ją faktycznie rozważyć.Kiedy ustalisz cele dotyczące kupna lub sprzedaży domu, pamiętaj o ich zapisaniu. Możesz być tak szczegółowy, jak chcesz, ustalając swoje cele, ponieważ zrobienie ich zapisów zapobiegnie ich późniejszemu zapomnieniu. W rzeczywistości im bardziej szczegółowe cele są rejestrowane, tym lepiej. Przypomną ci, abyś nie osiedlał się zbyt łatwo.Zbadaj więcej niż tylko ostateczne ceny sprzedaży domów w okolicy. Taka lista da ci bardzo ograniczony zakres tego, co dzieje się w regionie. Skorzystaj z gazet, stron internetowych i czasopism, aby poznać drobne szczegóły, w tym przejęcia nieruchomości i średni czas przebywania domów na rynku.Podsumowując, kupowanie nieruchomości może wydawać się nieco onieśmielające komuś niedoświadczonemu, ale po zapoznaniu się i zastosowaniu niektórych z wcześniej wymienionych wskazówek, wcale nie jest tak źle. To po prostu wymaga dużo badań i zdrowego rozsądku. Gdy nauczysz się, co robić, a czego unikać, jesteś na dobrej drodze do robienia mądrzejszych zakupów.

Kornelia