Czym jest SUP?

Coraz częściej na różnych akwenach wodnych nad jeziorem czy też nad morzem widzimy osoby, które pływają stojąc na desce, odpychają się pojedynczym wiosłem.

Jest to SUP, czyli nowy sport wodny, który zdobywa coraz większą rzeszę fanów w naszym kraju. Z pewnością warto zwrócić uwagę, iż SUP jest sportem, który może uprawiać każdy, wystarczy jedynie utrzymywać równowagę oraz odpychać się wiosłem. Z pewnością jest to sport mniej wymagający niż przykładowo windsurfing, możemy uprawiać go na różnych akwenach wodnych.

Czym jest SUP?

Na jakich akwenach można pływać na desce z wiosłem?

Koszt całego zestawu do pływania, czyli deska oraz wiosło, to około 2000 zł. Deska jest pompowana, dlatego zajmuje małą ilość miejsca, możemy zatem łatwo przewozić ją w większym plecaku, możemy zabrać sprzęt do SUP na wakacje nawet jeżeli nie posiadamy bagażnika na dachu naszego samochodu. Deska jest dość szeroka, dzięki czemu zapewnia ona dobrą stabilność, deska przystosowana jest do dwóch osób, z pewnością jest to sport łatwy, jak również bardzo wciągający. Warto zwrócić uwagę, iż obecnie coraz więcej osób kupuje SUP, możemy skorzystać z możliwości pływania na różnych akwenach. Oczywiście w tym przypadku nie potrzeba fal, zatem możemy także skorzystać ze spokojniejszych rzek, często osoby na deskach SUP widzimy także nad morzem.

SUP możemy wykorzystać do pływania na jeziorach, różnego rodzaju małych rzekach, dzięki temu możemy podziwiać przyrodę, jest to świetny pomysł, aby się aktywnie zrelaksować. Często w ośrodkach turystycznych możemy znaleźć wypożyczalnie sprzętu, gdzie możemy wynająć SUP oraz cały niezbędny osprzęt. Na desce SUP pływamy boso lub też możemy wykorzystać specjalne obuwie, które pozwoli nam lepiej utrzymać równowagę na desce. Osoby, które są początkujące, mogą także skorzystać z kamizelki asekuracyjnej.

Jeżeli chcemy zakupić zestaw SUP, obecnie w sklepie https://surfingorillas.pl znajdziemy wszystko co jest niezbędne do pływania, możemy zakupić pompowaną deskę w zestawie wraz z wiosłem, pompką, plecakiem oraz z zabezpieczeniem. Wiosła są składane, dzięki czemu nie zajmują one dużej ilości miejsca. Deska waży około 10 kg i wytrzymuje maksymalne obciążenie nawet do 160 kg.

Kornelia