Latarki punkowe i rozpraszające światło do inspekcji powłoki lakieru

Detailing auta wymaga właściwego doboru oświetlenia, w tym przypadku nie wystarczy nam oświetlenie górne, które najczęściej znajduje się w garażu.

Możemy wykorzystać różnego rodzaju lampy, modele boczne, lampy na stojakach, jak również warto korzystać z latarek inspekcyjnych, które umożliwiają szybkie sprawdzenie powierzchni lakieru pod różnym kątem, jest to istotne w przypadku zaokrągleń blachy. Dzięki temu możemy łatwo ustawić kąt padania światła, co pozwoli na szybką i dokładną inspekcję całej powierzchni.

Latarki punkowe i rozpraszające światło do inspekcji powłoki lakieru

Rodzaje latarek inspekcyjnych do detailingi

Dostępne są latarki pozwalające na dopasowywanie kolorów, jak również podstawowe posiadające jeden kolor. W tym przypadku zwracamy uwagę na barwę światła, najbardziej pożądana będzie biała, 5000 K lub też 4000 K. Do najpopularniejszych modeli latarek inspekcyjnych należą modele czołowe, jest to bardzo dobre rozwiązanie, ponieważ światło pada dokładnie tam, gdzie patrzymy. Możemy wybrać także mniejsze latarki o wielkości flamastra, dodatkowo dostępne są stojaki, co pozwoli na łatwe ustawienie odpowiedniego kąta padania światła. Dużą zaletą nowoczesnych latarek inspekcyjnych jest posiadanie własnego zasilania, stała bateria jest ładowana z gniazdka elektrycznego lub też za pomocą portu USB, co jest niezwykle wygodne. Wiele modeli może pracować przez 4 godziny.

Najczęściej osoby zajmujące się detailingiem korzystają z kilku rodzajów latarek inspekcyjnych, które mogą posiadać skupioną smugę światła, lub też latarki dające światło rozproszone. Z latarek inspekcyjnych korzystają mechanicy, blacharze, lakiernicy, bardzo ciekawym rozwiązaniem może być także latarka na pistolet lakierniczy. W tym przypadku wraz z ruchem pistoletu będzie zmieniał się kąt padania światła, co pozwoli na łatwą inspekcję powierzchni owalnych. Inspekcyjne latarki są bardzo pomocne oraz wygodne, osoby profesjonalnie zajmujące się detalingiem posiadają często kilka sztuk mniejszych źródeł światła, które także ustawiają na kilku statywach pod różnym kątem. Pozwala to łatwo wykonać diagnozę stanu lakieru, jak również innych elementów pojazdu, latarki tego typu bardzo dobrze sprawdzą się także w przypadku detailingu wnętrza, wykorzystując latarki inspekcyjne możemy łatwo zajrzeć we wszystkie zakamarki.

Wybór odpowiedniego zestawu latarek inspekcyjnych nie zawsze jest łatwy, dlatego warto odwiedzić stronę https://grupaurban.pl/niezbedne-oswietlenie-latarki-inspekcyjne-w-auto-detailingu/, gdzie znajdziemy ciekawy artykuł dotyczący różnych rodzajów oraz modeli latarek inspekcyjnych, które przydadzą się podczas detailingu czy też naprawy pojazdu.

Kornelia