Jak właściwie obchodzić się ze sproszkowaną henną

Henna to roślina, której liści są używane do wytwarzania leków.

W przeszłości hennę stosowano w leczeniu ciężkiej biegunki wywołanej przez czerwonkę, raka, powiększonej śledziony, bólu głowy, żółtaczki i chorób skóry. Obecnie ludzie zażywają hennę na wrzody żołądka i jelit. Henna jest czasami nakładana bezpośrednio na dotknięty obszar skóry w przypadku łupieżu, egzemy, świerzbu, infekcji grzybiczych i ran. Henna jest także używana w kosmetykach, farbach do włosów, preparatach do podkreślania koloru brwi i rzęs i produktach do pielęgnacji włosów, oraz jako barwnik do paznokci, ciała i odzieży. Ludzie używają również henny na skórze jako tymczasowych tatuaży, malując ciekawe wzory na dłoniach i stopach. Błędne informacje na temat farbowania włosów henną są mylące dla osób rozważających użycie henny jako farby do włosów. Oddzielenie faktów od fikcji może mieć ogromny wpływ na wynik, jakiego można się spodziewać po takim sposobie farbowania włosów. Łatwiejsze uwolnienie barwnika można osiągnąć, używając ciepłej lub gorącej wody do rozmieszania henny, najlepiej w temperaturze około 60 do 80 stopni Celsjusza. Jak właściwie obchodzić się ze sproszkowaną henną

Pozostawienie pasty z henny do utlenienia się w ciepłym miejscu w hermetycznym pojemniku na całą noc również zapewni bogatszy kolor.

Odpowiada to pozostawieniu henny we włosach na 9-10 godzin. Tradycyjnie w Pakistanie i Indiach mieszanka henny na włosy składa się tylko z henny, wody i herbaty, nie dodaje się nic więcej. Jest to prosty przepis, który daje niesamowite efekty. Sproszkowana henny chłonie wilgoć, ale przechowywany w ciemnym, hermetycznym pojemniku pozostanie świeży przez wiele lat. Najlepiej aby henna marokańska Sahara Tazarine przechowywana była w pojemniku i w oryginalnym opakowaniu, a następnie wyjmuj tylko tyle, ile potrzebujesz. Do robienia papki z henny nie należy używać metalowych przedmiotów, jak miski czy mieszadła, ponieważ będą reagować z henną i mogą nie być zdrowe dla twojej skóry lub włosów. Najlepiej jest używać miseczek ceramicznych lub plastikowych. Henna w swojej naturalnej postaci jest bezpieczna w użyciu i w przeciwieństwie do tradycyjnych farb do włosów działa leczniczo, pielęgnuje i odmładza włosy i skórę głowy.

Kornelia