Dlaczego ocieplanie budynków jest ważne

Właściwie zaprojektowany i zainstalowany system izolacyjny zapewnia natychmiastowe i długoterminowe korzyści dla właścicieli nieruchomości.

Właściwie przeprowadzony proces ocieplenia budynku może zmniejszyć koszty energii, poziom hałasu przenikającego do wnętrza, zapobiega gromadzeniu wilgoci, oraz zapewnia większy komfort termiczny dla użytkowników. Właściwie zaprojektowany i zainstalowany system ocieplenia natychmiast zmniejsza zapotrzebowanie na energię i prowadzi do znacznych oszczędności w rachunkach za ogrzewanie budynku. Dzięki temu oszczędzamy pieniądze i chronimy środowisko naturalne, zmniejszając zużycie gazu i oleju opałowego oraz węgla. Niewiarygodna ilość energii jest tracona przez nieizolowane zawory, gołe rury lub wadliwe ocieplenie nieruchomości. Wydaje się, że jest to jedna z tych czynności konserwacyjnych, których nigdy się nie robi, dopóki ktoś nie może wykazać, ile kosztuje ignorowanie izolacji cieplnej domu.

Właściwie zaprojektowany i zainstalowany system ocieplenia natychmiast zmniejsza zapotrzebowanie na energię i prowadzi do znacznych oszczędności oraz szybkiego zwrotu inwestycji.

Dodanie izolacji może być najbardziej opłacalnym sposobem obniżenia kosztów eksploatacji i utrzymania obiektu przemysłowego lub komercyjnego.
Właściwie zaprojektowane i zainstalowane ocieplanie budynków zapewnia również ochronę przed wilgocią w budynku, co w konsekwencji prowadzi do powstawania grzyba i pleśni na ścianach, których trudno się pozbyć. Odpowiednia izolacja kontroluje kondensację i ogranicza korozję rurociągów, kanałów, agregatów chłodniczych i wpustów dachowych. Potrzebna jest wystarczająca grubość ocieplenia, aby utrzymać temperaturę powierzchni powyżej temperatury punktu otaczającego powietrza i gruntu. W ten sposób zapobiegasz kosztownym uszkodzeniom spowodowanym wilgocią lub zamarznięciem elementów konstrukcyjnych. Gdy rurociągi i inny sprzęt pracują w temperaturach niższych niż otaczające powietrze, wilgoć skrapla się lub zamarza w obrębie powierzchni izolacji lub na zimnej powierzchni rury.

Kornelia