Dlaczego hydroizolacja natryskowa zyskuje na popularności w tak krótkim czasie?

W branży budowlanej praktycznie każdy świadom jest tego, jak bardzo istotnym elementem jest odpowiednie ocieplenie budynku, bez względu na to czy jest to dom mieszkalny czy też budynek użytku przemysłowego.

Odpowiednie ocieplenie oraz hydroizolacja, to element, dzięki któremu w późniejszym czasie będziemy mogli normalnie użytkować dany budynek. Najpopularniejszym dotychczas sposobem ocieplania budynków było wykorzystanie styropianu lub waty szklanej. O ile w przypadku płaskich powierzchni, nie posiadających trudno dostępnych miejsc tego rodzaju ocieplanie jest ekonomicznie uzasadnione, o tyle z w przypadku wielokształtnych dachów o wielkich powierzchniach lepiej sprawdzi się metoda hydroizolacji natryskowej.
Niewątpliwą zaletą hydroizolacji natryskowej jest szybkość z jaką może być wykonywana. Najbardziej doświadczone firmy, działające od samego początku w tej branży, oferują się, że mogą na płaskim dachu wykonać hydroizolację o powierzchni tysiąca metrów kwadratowych nawet w przeciągu jednego dnia. Ponadto, jak już wcześniej było wspomniane, hydroizolacja natryskowa jest niezwykle skuteczna w docieraniu do trudno dostępnych miejsc. Dlaczego hydroizolacja natryskowa zyskuje na popularności w tak krótkim czasie?

Pianę wystarczy wstrzyknąć w trudno dostępne miejsce, a ta, przybierając na objętości zapewni, że dana powierzchnia i jej szczeliny będą bardzo dokładnie zaizolowane.

W porównaniu do styropianu, pianka natryskowa ma taką samą łatwopalność, a jest nieporównywalnie szybsza w wykonaniu. Na pierwszym miejscu jest oczywiście wata mineralna jest w stu procentach niełatwopalna. Jedynym minusem na który warto zwrócić uwagę w przypadku pian natryskowych do hydroizolacji jest to, że nie powinna ona być narażona na działanie promieni słonecznych (promieni UV). Promienie te uszkadzają strukturę piany, a więc stosowana na zewnątrz musi być dodatkowo zabezpieczona powłoką, na przykład silikonową. Hydroizolacje Natryskowe to przyszłość ocieplania budynków, zarówno tych nowych jak i tych starych.

Kornelia