Czy przedłużanie rzęs jest odpowiednie dla ciebie?

Przedłużanie rzęs może być pięknym, choć drogim sposobem na podkreślenie naturalnych rzęs bez konieczności używania tuszu do rzęs lub ściągania sztucznych rzęs przed pójściem spać.

Te indywidualnie nakładane rzęsy mogą wyglądać zaskakująco naturalnie, oznacza to, że budzisz się każdego ranka bez potrzeby nakładania makijażu.

Czy przedłużanie rzęs jest odpowiednie dla ciebie?

Profesjonalna stylizacja rzęs i brwi w salonie kosmetycznym

Większość produktów kosmetycznych, które twierdzą, że spowodują wzrost i zagęszczą rzęsy, nie działa. I chociaż istnieją świetne tusze do rzęs, rzadko, jeśli w ogóle, działają tak, jak mówią reklamy, dodatkowo nie są tanie, a jeśli malujesz rzęsy codziennie, musisz je dosyć często kupować. Dodatkowo codzienne nakładanie makijażu wymaga nieco czasu spędzanego przed lustrem, a można go wykorzystać śpiąc dłużej lub jedząc pożywne śniadanie. Przedłużanie rzęs to indywidualnie nakładane syntetyczne lub naturalne włókna włosów przymocowane do podstawy każdej rzęsy za pomocą specjalnego kleju. Każda sztuczna rzęsa nakładana jest jedna po drugiej na własne rzęsy klientki, i jest to żmudny i czasochłonny proces.

Jeśli bardzo ostrożnie dbasz o okolice oczu po zastosowaniu przedłużania rzęs i masz poprawki co dwa do trzech tygodni, przedłużanie rzęs może wytrzymać całkiem długi czas. Ale odejście od wytycznych określonych przez kosmetyczkę może spowodować problemy, a rzęsy wypadną wcześniej, niż by to miało miejsce w innym przypadku. To, jak często będziesz potrzebować dodatkowego wypełnienia, zależy od twojego naturalnego cyklu wzrostu rzęs i tego, jak dobrze o nie dbasz. Dbanie o przedłużanie i zagęszczanie rzęs jest ważne, jeśli chcesz się nimi cieszyć jak najdłużej, ponieważ mogą one szybko wypadać przy nieodpowiedniej pielęgnacji.

Jest cienka granica między wspaniałymi, gęstymi rzęsami a takimi, które już na pierwszy rzut oka wydają się fałszywe, dlatego stylizacja rzęs i brwi powinna być wykonywana przez osoby doświadczone. Metod aplikacji przedłużanych i zagęszczanych rzęs jest wiele, a doświadczona kosmetyczka dobierze odpowiednią procedurę dla ciebie.

Kornelia