Zwiedzamy piękną Jamajkę

Jeśli mówimy o jamajce to na pewno pierwsze, co nam się rzuca na myśl to muzyka reagge i Bob Marley. Można odwiedzić muzeum Boba Marleya, dlatego warto tam pojechać i to sprawdzić.

Przekonamy się, że ta wyspa jest po prostu piękna i nie będziemy chcieli z niej wyjeżdżać. Na pewno głównymi atrakcjami Jamajki są plaże i wiele osób dla tej krystalicznie czystej wody tam jedzie. Będziemy wodą i tym, co się znajduje pod nią zachwyceni, dlatego warto znaleźć czas i pieniądze żeby tam pojechać, chociaż na kilka dni. Morze na Jamajce ma prawie trzydzieści stopni Celsjusza, dlatego to miejsce na pewno przypadnie nam do gustu. Ogromną zaletą jest to, że spotkamy tutaj wyluzowanych pełnych energii ludzi, którzy zawsze są życzliwi i pomocni. Jeśli ktoś szuka idealne plaży do nurkowania to Montego Bay jest takim miejsce. Tego nie da się opisać słowami jak to wszystko wygląda tylko trzeba tam pojechać i zanurzyć się w tej pięknej wodzie. Miejscem, które zrobi na nas niesamowite wrażenie będą wodospady na rzece Dunn.

Co jeszcze możemy zobaczyć na Jamajce?

Port Antonio to kolejne miejsce, które warto zobaczyć. Nie jest zatłoczone, ale jest piękne, a to wszystko za sprawą błękitnej laguny. Miejsce idealne do zabawy i odpoczynku, dlatego każdy znajdzie tutaj coś ciekawego dla siebie. Dobrze byłoby odwiedzić okolice Ocho Rios gdzie znajduje się ogromne plantacje trzciny cukrowej. Dla miłośników alkoholi warto polecić rumiarnię gdzie będzie można spróbować rumu, który jest tam produkowany od prawie trzystu lat. Rio Grande to rzeka, po której pływa się bambusową tratwą. Spływ kończy się w morzu Karaibskim. Na pewno zachwyci nas cała wyspa, bo widoki są tam tak piękne, że to trzeba zobaczyć. Jamajka podoba się każdemu to tam pojedzie. Na pewno jamajka atrakcje turystyczne zaskoczy nas swoim pięknem i będziemy chcieli tam jeszcze nieraz wracać. Nie ma się, co dziwić to raj na Ziemi, dlatego im wcześniej się tam udamy tym lepiej dla nas. Dla każdego Jamajka ma coś ciekawego do zaoferowania.

Kornelia