Z czego wykonany jest zlew granitowy?

Jeśli jest jakiś sprzęt kuchenny, którego obecność jest niezbędna w domu, musi to być zlewozmywak kuchenny. Nie musi on być koniecznie ze stali nierdzewnej, możemy zdecydować się na zakup zlewozmywaka granitowego. W sprzedaży znajdziemy dwa rodzaje zlewozmywaków: z litego kamienia oraz takie, które są wykonane z połączenia kruszonego granitu lub kwarcu i żywicy.

Zlewy te znane są jako zlewozmywaki kompozytowe. Ważne jest, aby dokonać rozróżnienia z wyprzedzeniem, ponieważ terminologia jest bardzo często stosowana zamiennie, a wiele razy, gdy wyszukujesz w sieci „zlew granitowy”, znajdziesz wiele informacji dotyczących takiego, który jest wykonany z kompozytu. Zlewozmywaki granitowe można wykonać na dwa sposoby. Pierwszy polega na wycięciu z bloku granitu umywalki (lub umywalek do zlewozmywaków z kilkoma miskami). Miski są dosłownie wycięte z bloku kamienia, co daje jednoczęściowy granitowy zlew kuchenny. Niektóre zlewy są rzeźbione ręcznie za pomocą młotka i dłuta, podczas gdy inne są rzeźbione przy użyciu zautomatyzowanych narzędzi. Drugi sposób wykonania zlewu granitowego polega na złożeniu go z kilku kawałków lub płyt granitowych. Elementy są łączone ze sobą, a szwy są uszczelnione, aby zlew był wodoszczelny. W obu przypadkach ściany i dno zlewu są polerowane lub szlifowane w celu utworzenia gładkiej powierzchni. Dostępne są również style z pojedynczą i podwójną miską. Następnie są opcje dotyczące rodzaju i koloru granitu. Niektórzy producenci oferują wiele rodzajów granitu do wyboru, w różnych kolorach i wzorach.

Każdy, kto zdecyduje się na zakup zlewozmywaka granitowego bez problemu dobierze go do wystroju wnętrza kuchni. Można dobrać ilość komór, jak również kształt zlewu. Najczęściej będzie to zlew prostokątny, jednak obecnie coraz częściej widzimy zlewy kwadratowe w małych kuchniach, lub też zlewy narożne. Obecnie zlewozmywaki granitowe zakupimy w bardzo wielu odmianach kolorystycznych, dlatego też będą one pasowały do wszystkich mebli. Oczywiście warto zadbać o solidną podstawę pod zlew granitowy, który jest dość ciężki.

Kornelia