W Japonii znajdziesz wiele majestatycznych świątyń

Wizyta w świątyni buddyjskiej lub świątyni Shinto jest obowiązkowa w Japonii, nawet jeśli nie jesteście religijni. Są różnorodne, piękne, majestatyczne i fascynujące z wieloma rytuałami do obserwowania.

Często znajdują się wśród pięknych naturalnych krajobrazów w lasach lub na zboczach gór. Najlepsze miejsca do odwiedzenia świątyń to Kioto, stolica Japonii w latach 1000 do 1868, i Nikko (wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO kilka godzin na północ od Tokio), ale można je znaleźć w całym kraju, nawet w nowoczesnym Tokio i Osace. Jedną z najbardziej niezwykłych rzeczy w Japonii jest noc w świątyni w świętym górskim miasteczku Koya-San, około 90 minut od Osaki. Wiele świątyń oferuje shukubo lub świątynne zakwaterowanie, w których można spać w pokojach z matami tatami, moczyć się we wspólnych kąpielach onsen i delektować się pysznymi wegetariańskimi posiłkami buddyjskimi shojin ryori. Wcześnie rano możesz dołączyć do mnichów podczas ich intonowania i ceremonii ognia. Ulubioną świątynią turystów w Japonii i jedną z najpopularniejszych rzeczy do zrobienia w Kioto jest wyjątkowa Fushimi Inari.

Tysiące jasnopomarańczowych bram torii wije się przez las na zboczu góry i pokonanie pełnego obwodu zajmuje około 90 minut. Fushimi Inari jest jedną z największych atrakcji turystycznych w Japonii i jest niesamowicie zatłoczona, więc warto zwiedzać ją wcześnie rano lub wieczorem, aby uniknąć najgorszego tłumu.

Kolejną atrakcją Kioto jest Kinkaku-ji, czyli Złota Świątynia, połyskujący złoty pawilon odbity w stawie wśród zielonych ogrodów wygląda naprawdę pięknie. Świątynie buddyjskie Zen zwykle zawierają kare-sansui lub suche ogrody krajobrazowe wykonane ze skał i żwiru starannie zgrabianych we wzory sugerujące falowanie wody. Są proste, eleganckie i stanowią idealne miejsce do medytacji. Wizyta w Kioto i japonia wycieczka jest najlepszym sposobem do znalezienia świątyń Zen. Świątynia Ryoan-ji jest najbardziej znana i zatłoczona, można również cieszyć się się ogrodami, szczególnie gdy kwitną wiśniowe drzewa.

Kornelia