Jak zabezpieczyć system samochodowy keyless przed sklonowaniem

Każdy kluczyk samochodowy posiada określoną częstotliwość za pomocą której łączy się z pojazdem. W przypadku systemów bezkluczykowych możemy uruchomić auto bez konieczności wkładania kluczyka do stacyjki.

Nasz kluczyk powinniśmy trzymać blisko siebie, w kieszeni lb torebce. Kiedy wsiadamy do samochodu, znajdujemy się w małej odległości dzięki czemu możemy otworzyć samochód, jak również uruchomić silnik. Jednak wysyłany z kluczyka sygnał można skopiować, złodzieje posiadają specjalne urządzenia służące do klonowania kluczyków, dzięki czemu mogą przejąć kontrolkę nad samochodem. Zdalne systemy bezkluczykowe używane do otwierania pojazdów na odległość stanowią znaczący postęp dla wygody tysięcy kierowców. Jednak sposoby kradzieży pojazdów również ewoluowały w tym samym czasie co technologia bezkluczykowa. Dlatego należy zabezpieczać się w nowy sposób, nasz kluczyk można włożyć w specjalny pokrowiec, dzięki któremu nie będzie chroniony nasz prywatny sygnał. Można znaleźć wiele różnych pokrowców, które zawierają w ściankach przykładowo siateczkę metalową, dzięki temu można ochronić nasze urządzenie przed wykryciem i sklonowaniem.

Oczywiście można stosować różnego rodzaju zabezpieczenia, wykonane z metalu, może być to jakieś pudełeczko.

Przykładowo wracając domu można odłożyć kluczyk do skrytki czy też metalowego sejfu. Najprostszym sposobem na ukrycie śladu naszego urządzenia keyless będzie zawinięcie w folię aluminiową. Należy zwrócić uwagę czy osoby niepowołane nie próbowały w jakiś sposób skopiować naszego sygnału. Złodzieje zazwyczaj działają po dwóch, posiadają czujnik wykrywający sygnał, oraz urządzenie do klonowania sygnału. Dzięki temu mogą przejąc całkowitą kontrolę nad pojazdem. Obecnie coraz więcej pojazdów wyposażonych jest w tego rodzaju system, dlatego też złodzieje mogą bardziej specjalizować się w przechwytywaniu i klonowaniu sygnału, dlatego też wiele firm oferuje różnego rodzaju zabezpieczenia, które na różne sposoby blokują sygnał z naszego breloka.

Kornelia