Są różne rodzaje lamp miejskich

W każdym mieście wzdłuż głównych ulic znajdują się różnego rodzaju lampy uliczne, które zapewniają odpowiednie oświetlenie po zmroku.

Najczęściej są to dość wysokie konstrukcje i mogą znajdować się wzdłuż ulic. Są to wówczas charakterystyczne wysokie lampy z żarówkami o dużej mocy, które najczęściej oświetlają ulice, a lampy znajdziemy także przy chodnikach. Najczęściej wykonane są one ze stali, można także spotkać lampy żeliwne. Z pewnością powinny one pasować dobrze do innych elementów małej architektury w naszym otoczeniu, będą to przykładowe ławki lub też kosze na śmieci. Z pewnością różnego rodzaju lampy znajdziemy także w parkach wzdłuż alejek, są one często mniejsze niż typowe lampy uliczne, które nadają charakteru i wyjątkowości naszemu otoczeniu. Oczywiście tego rodzaju lampy możemy zastosować także przed naszym domem. Dobrym pomysłem jest postawienie ławeczki na trawniku czy też hamaka, a jedna lub dwie większe lampy w dużym ogrodzie będą z pewnością dobrym pomysłem. Dużą popularnością cieszą się obecnie w latarni aluminiowe, mogą one posiadać różnego rodzaju kształty, mogą być to lampy stożkowe, teleskopowe lub też po prostu proste. Ich wysokość będzie zależała od indywidualnych wymagań jednak przyjmuje się, że powinny posiadać około 3,4 metra wysokości. Są różne rodzaje lamp miejskich

Im wyższa lampa.

tym światło będzie roznoszone na większy obszar. Oczywiście ważny jest także rodzaj zastosowanego klosza, może być to klosz dookólny, który będzie oświetlał powierzchnię wokół lampy, ale dawał także światło do góry i w dół. Może być to również lampa, która będzie posiadała światło kierowane bezpośrednio w dół. W przypadku, kiedy kupujemy tego rodzaju latarnie do zastosowania w mieście, warto zwrócić uwagę na ich wytrzymałość, a takie oświetlenie znajdziemy pod tym linkiem https://promarlighting.pl/oferta/miasto-ulica/latarnie-stalowe/. Powinny być to lampy, które posiadają odpowiednie zabezpieczenia przed rdzą, może być to ocynk lub inna powierzchnia chroniąca przed korozją i zanieczyszczeniami. Można również zamówić latarnie z energooszczędnymi żarówkami, aby zaoszczędzić na kosztach energii potrzebnej do oświetlenia ulic.

Kornelia