Poleasingowy laptop do 2000 zł — czy to możliwe?

Każda większa firma potrzebuje nowoczesnego sprzętu informatycznego do sprawnego funkcjonowania. Oznacza to jednak, iż instytucje, które chcą być na bieżąco, muszą regularnie wymieniać swoją flotę firmowych laptopów czy smartfonów. W związku z optymalizacją kosztów wytworzyła się kultura leasingowa, w ramach której dany podmiot korzysta z nowej elektroniki przez pewien czas w ramach dzierżawy, a po upływu okresu wyznaczonego w harmonogramie leasingowym pozbywa się przestarzałych już urządzeń. W ten sposób leasingodawca pozostaje z częściowo wyeksploatowaną elektroniką, na której chce zarobić, dlatego często sprzedaje ją taniej komisom. Te z kolei wykonują szereg czynności, aby jak najlepiej zakonserwować sprzęt z drugiej ręki i zaoferować swoim klientom artykuły tj. np. laptop do 2000 zł lub tani smartfon.

Co robi komis, aby laptop do 2000 zł był dostępny?

W żadnym znanym markecie umieszanym w galerii handlowej nie czeka na nas laptop do 2000 zł, który byłby godny uwagi. Jak więc robią to komisy, że odsprzedają elektronikę dobrej jakości w tak atrakcyjnej cenie? To proste. Pierwszym krokiem jest oczywiście odkupienie częściowo zużytej floty laptopów od firmy oferującej leasingi. Kolejno specjaliści zatrudnieni w komisie oceniają, jaki jest ogólny stan komputerów z danego rzutu i jakie czynności technicy powinni wykonać, aby odpowiednio wyremontować i zakonserwować pozyskany sprzęt.

Kiedy w komisie zostanie zakończony etap odnawiania eksploatowanego wcześniej sprzętu, osoba odpowiedzialna za wyceny decyduje, czy dany artykuł powinien być oferowany jako laptop do 2000 zł, a może jest to zbyt niska/wysoka cena. Po oględzinach wyremontowane komputery przekazywane są do poszczególnych sklepów sieci komisowej i prezentowane zainteresowanym klientom. Współcześnie zakupu elektroniki używanej możemy dokonać zarówno stacjonarnie jak i za pośrednictwem strony internetowej.

Laptop do 2000 zł — ranking

No dobrze, ale który laptop do 2000 zł w opcji poleasingowej jest naprawdę wart uwagi osoby nieznającej się nadto na elektronice? Jest kilka dobrych opcji, które powinieneś znać, rozglądając się za tanim, ale trwałym sprzętem na lata. Zaczynajmy.

Pierwsze miejsce przypada HP EliteBook 840 G4, który ma bardzo silny procesor i zintegrowaną kartę graficzną. Występuje w opcji z poszerzoną pamięcią RAM. Bardzo dobrze sprawdzi się zarówno do celów zawodowych jak i edukacyjnych. Inną propozycją wysokiej klasy komputera jest Dell Latitude 7280, którego cechuje spora pamięć, a także zestaw przydatnych portów tj. HDMI czy USB, a także mini jack, które nie występują współcześnie we wszystkich laptopach. Ostatnie miejsce na podium zajmuje natomiast FUJITSU LifeBook U727, którego warto zakupić przez wzgląd na niewielkie rozmiary oraz dotykowy ekran, co ułatwia pracę na tym sprzęcie, ponieważ nie musimy wszędzie zabierać ze sobą myszki. Jeśli więc uwielbiasz pracować poza domem lub zależy Ci na dotykowej matrycy, ten laptop do 2000 zł będzie idealny dla Ciebie.

Co ważne, wybierając poleasingowy laptop do 2000 zł nigdy nie musisz wybierać między dobrym wykonaniem sprzętu, a jego designem czy wydajnością. Komputery produkowane dla firm są bowiem tworzone z lepszych komponentów oraz z dbałością o wygląd wpisujący się w standardy biznesowe. Takie połączenie ceny i jakości nie jest natomiast możliwe w przypadku zakupu laptopa do 2000 zł w galerii handlowej lub na oficjalnej stronie popularnych dystrybutorów elektroniki. Nie daj się więc zwieść i zaufaj ekspertom, którzy potwierdzają, iż elektronika używana jest równie dobra jak ta sprzedawana w marketach.

Laptop do 2000 zł — podsumowanie

Jak zatem widzisz, laptop do 2000 zł jest naprawdę możliwy. Nie warto kupować go jednak w znanym supermarkecie z elektroniką. Lepiej sprawdzić opcje poleasingowe dostępne w rzetelnych komisach. To tam znajdziesz osoby, które pracują z pasją i z chęcią doradzą Ci, który komputer będzie najlepiej sprawdzał się w Twoim codziennym funkcjonowaniu. Nie zwlekaj i udaj się do najbliższego renomowanego punktu sprzedaży poleasingowej w okolicy.

Kornelia