Oto 5 powodów dlaczego barber jest tak ważny dla mężczyzn

Wiesz dlaczego powstały miejsca takie jak salony barberskie? Bo faceci potrzebowali, podobnie jak w USA, miejsca gdzie porozmawiają o swoich sprawach. Podobnie jak kobiety w swoich salonach piękności. Oto pięć powodów, dla których warto odwiedzić barbera z prawdziwego zdarzenia.

Barber po prostu wie jak strzyc mężczyzn. Generalnie pracownicy standardowych salonów fryzjerskich specjalizują się w różnego rodzaju usługach, do których byli szkoleni. Ale po co facetowi farbowanie, trwała i inne tego typu procedury fryzjerskie? Facet potrzebuje kogoś, kto wie, jak ostrzyc drugiego faceta. Barber to specjalizacja fryzjerska, która perfekcyjnie zna się na strzyżeniu brody i włosów u mężczyzn. To właśnie ci specjaliści studiują dogłębnie rodzaje męskich włosów, jak strzyc, aby ułożyć fryzurę w stylu: quiff, pompadour czy undercut. To też ci goście wiedzą, jakie produkty polecić do stylizacji czy pielęgnacji brody.

Środowisko barberskie to głównie mężczyźni

Bądź ze sobą szczery i odpowiedz na pytanie – może być po cichu, w głowie. Sprawia ci przyjemność chodzenie do salonu i strzyżenie włosów? Podejrzewam, że ten głos w Twojej głowie krzyczy NIE. Dlaczego? Bo w najgorszym przypadku jest po prostu nudno, w najlepszym tolerujesz to, co się dzieje. Barber jest skonstruowany dla mężczyzn, wiec każdy z nas znajdzie tu coś fajnego dla siebie jeśli chodzi o atmosferę i relaks.

Wizyta u barbera to przeżyciem jedynym w swoim rodzaju

Znasz to uczucie kiedy widziałeś już wszystko? Większość salonów fryzjerskich jest bardzo podobna do siebie. Szczególnie jeśli mówimy o sieciówkach znajdujących się w galeriach handlowych. Atmosfera jest … obojętna, podobnie jak obsługa i usługa. U barbera doświadczasz czegoś unikatowego. Każdy jest inny, każdy buduje swój styl. Niektóre są nowoczesne i jasne, inne budują atmosferę wokół klasyki, znajdują się w starych budynkach, lub loftach. W większości z nich otrzymujemy darmowe napoje, barberzy rozmawiają chętnie, nie ma tu nonsensu czy small talku.

U barbera możesz zrobić więcej niż tylko fryzurę

To chyba nie jest nic szczególnego i zadziwiającego, prawda? Barber oferuje usługi cięte pod facetów. Trymowanie brody czy wąsów, konturowanie zarostu czy spa brody. Nigdy, przenigdy nie zobaczysz tego w standardowym salonie fryzjerskim. Ponadto, w BlackBeard można także spróbować genialnych białych rumów, win, whisky. Autorzy konceptu BlackBeard są również twórcami Rum Love Festiwal – Najbardziej Aromatycznego Festiwalu w Polsce, podczas którego degustować można rumów z różnych stron świata, m.in: Angostury, Saint Jamesa, Six Saintsa, Plantation, Brugal, Botucal, Zacapa, Cloven Hoof.

Specjalistyczne produkty są na miejscu

Aby odpowiednio dbać o zarost i fryzurę, aby być modnym, eleganckim mężczyzną, potrzeba dobrych produktów. Barberzy bardzo często korzystają z bardzo dobrych jakościowo produktów takich jak pomady, balsamy i olejki do brody oraz specjalistyczne szampony.

Kornelia