Etui na telefon – jaki materiał chroni najskuteczniej?

Etui na telefon może pełnić różne funkcje, ale tą, na której najczęściej nam zależy, jest ochrona urządzenia przed uszkodzeniami. Dowiedz się, z jakiego materiału powinno być wykonane etui na telefon, by jak najlepiej chroniło urządzenia przed uszkodzeniami mechanicznymi.

Silikonowe etui – korzystny stosunek jakości do ceny

Silikonowe etui na telefon są bardzo popularne wśród użytkowników smartfonów. Należą do najtańszych akcesoriów tego rodzaju. Ich ogromną zaletą jest to, że silikon jest materiałem, który bardzo dobrze absorbuje wstrząsy, dzięki czemu urządzenia się w dostatecznym stopniu uodpornione na uszkodzenia mechaniczne w wyniku uderzeń i upadków.

Jednakże z silikonu wykonywane są jedynie tak zwane plecki, które chronią tylko tylny panel oraz ramkę smartfona. Z tego powodu konieczna jest ochrona ekranu za pomocą szkła hartowanego. Niewielkim mankamentem silikonowych etui na telefon jest to, że dość szybko tracą swoje właściwości i estetyczny wygląd. Jednakże niska cena sprawia, bez problemu można wymienić silikonowy case mniej więcej raz do roku.

Receptą na krótką żywotność silikonu są case’y wykonane z termoplastycznego poliuretanu (TPU), który zachowuje podobne właściwości ochronne, ale za to charakteryzuje się dłuższą żywotnością.

Poliwęglan – ekstremalnie wytrzymałe etui na telefon

Poliwęglan to bardzo wytrzymałe tworzywo sztuczne. Doskonale absorbuje wstrząsy i jest odporne na pęknięcia. Etui wykonane z tego materiału będzie stanowić znakomitą ochronę Twojego smartfona. Co prawda estetyka tego rozwiązania niekoniecznie musi wszystkim się podobać, jednak ochrona nie ma sobie równych. Chętnie sięgają po ten rodzaj case’ów osoby aktywne, np. sportowcy, a także pracujące w trudnych warunkach terenowych.

Skórzane etui – dla osób ceniących elegancję

Skórzane etui to również jeden z lepszych wyborów ochrony telefonu, szczególnie w kwestii zapobiegania zarysowaniom na urządzeniu oraz wytrzymałości i żywotności case’a. Naturalna skóra to materiał, który dość skutecznie chroni urządzenie przed różnymi uszkodzeniami mechanicznymi, a co więcej – skórzane etui na telefon powinno posłużyć nawet przez kilka lat.

Skórzane etui ma swój elegancki sznyt, dzięki czemu chętnie sięgają po nie osoby ceniące sobie wygląd swoich akcesoriów, m.in. biznesmeni. Skórzane etui występują w formie pokrowców z klapką, dzięki czemu również chronią ekran. Pokrowce często posiadają kieszonki na dokumenty, karty płatnicze czy wizytówki.

Niedocenione gumowe etui

W rozważaniach nad zakupem etui warto nie pomijać gumy. Choć gumowe case’y nie są najpopularniejsze, być może ze względu na nie najwyższe walory estetyczne, to jednak bardzo dobrze amortyzują wstrząsy. Guma to także materiał antypoślizgowy, dzięki czemu chwyt telefonu w gumowym etui jest pewniejszy.

Etui plastikowe – ochrona przed zarysowaniami

Etui z cienkiego plastiku nie są skuteczną formą ochrony smartfonów. Chronią tak naprawdę jedynie przed zarysowaniem obudowy, jednak nie amortyzują wstrząsów w dostateczny stopniu, przez co w wyniku upadku może dochodzić do uszkodzeń mechanicznych.

Kornelia