Mercedes E klasa W211 – klasa i elegancja

Mercedesy klasy E zostały zaprojektowane w oparciu o rozwiązania technologiczne zastosowane w luksusowej klasie S. W211 po raz pierwszy pojawił się w 2002 roku, zaś w 2006 został poddany pierwszemu faceliftingowi, po którym nieco zmieniono nadwozie. W latach 2006-2009 całkowicie zmieniono gamę oferowanych silników. Auto posiada podobne systemy, co najwyższa klasa marki Mercedes.

Mercedes E klasa W211 – klasa i elegancja

Samo posiadanie jakiegokolwiek Mercedesa dla wielu ludzi już jest niesamowitą sprawą. Mercedes klasy E, czyli ten, któremu tak naprawdę najbliżej do luksusowej klasy S jest więc autem, które sprawia, że siedząc w nim czuje się klasę i elegancję. Model W211 zapewnia komfort na bardzo wysokim poziomie. Auto doskonale tłumi wszelkiego rodzaju nierówności na drodze i jest świetnie wyciszone, co jest charakterystyczne dla marki Mercedes. Materiały, z jakich wykonany jest samochód wewnątrz są niesamowitej jakości, dzięki czemu prezentuje się on bardzo okazale.

Wersje nadwozia

Auto występuje w nadwoziu sedan oraz kombi. Po liftingu z 2006 roku w samochodzie dokonano istotnych zmian, które wpłynęły na jego atrakcyjność. Oprócz bardziej nowoczesnego wyglądu wzbogacono go o ksenonowe reflektory, nowy system wspomagania kierownicy, domykanie szyb, napinanie pasów bezpieczeństwa i kilka innych. Ponadto wprowadzono zmiany w dość obszernej gamie silników.

Mercedes E klasa W 211 – czy warto?

Mercedes E klasa W211 to doskonałe auto dla osób, które chcą poczuć odrobinę luksusu, a jeżdżąc nim po drogach prezentować się elegancko i z ogromną klasą. Samochód ciągle cieszy się dużą popularnością mimo iż ma już swojego nowego następcę. Uchodzi za auto niezniszczalne i solidne. Ze względu na swój elegancki charakter często wykorzystywany jest jako samochód wynajmowany do ślubu. Mercedes E W211 jest lubianym i cenionym autem wśród użytkowników mimo iż jak każda maszyna posiada swoje niedociągnięcia czy występowanie drobnych usterek. Lecz czy którykolwiek samochód jakiejkolwiek klasy może szczycić się całkowitą bezawaryjnością?

Więcej informacji oraz części do zawieszenia pneumatycznego: https://shop.limak-airsuspension.pl/pl/18-e-klasa-w211

Kornelia