Jak dokładniej zlokalizować burze z piorunami

Istnieją różne sposoby na poznanie, kiedy chmury burzowe nadchodzą w twoją stronę, i gdzie na świecie właśnie teraz szaleje burza.

Bez względu na wiek, jest coś fascynującego, i nawet nieco przerażającego, w grzmotach i błyskawicach, kiedy pojawiają się na niebie nad twoją okolicą. Takie gwałtowne zdarzenia pogodowe często mogą zaskoczyć ludzi, zwłaszcza wiosną, kiedy dopiero przyzwyczajamy się do upalnej i wilgotnej pogody i mamy plany na grilla czy aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu.

Jak dokładniej zlokalizować burze z piorunami

Mapa burzowa pomoże określić położenie burzy

Podczas gdy prognozy pogody w telewizji, radiu oraz internecie mogą w pewnym stopniu przewidywać burze, poznanie dokładnego momentu nadejścia burzy, oraz w jakim kierunku przemieszcza się chmura burzowa, jest znacznie trudniejsze. Istnieje jednak wiele przydatnych stron internetowych z mapami burzowymi, które są w stanie śledzić te zmiany w pogodzie krok po kroku. Warto zatem na takie mapy zaglądać, szczególnie jeśli planujemy spędzić czas na dworze.

Mapa burzowa pozwala użytkownikom dostrzec tworzenie się i ruchy chmur burzowych na całym świecie, dając pewne wyobrażenie o tym, jak blisko znajdują się burze i czy mogą one uderzyć w naszej okolicy. Szacuje się, że piorun uderza gdzieś na powierzchni Ziemi około 44 razy na sekundę, jest zatem spora szansa, że burza przekreśli również twoje plany, warto zatem odpowiednio się przygotować na taką ewentualność i śledzić mapy burzowe. Możliwość śledzenia tych ruchów jest naprawdę fascynująca. Witryny oferujące tę usługę obejmują zarówno proste strony internetowe, jak i bardziej złożone aplikacje mobilne.

Mapę burzową możesz znaleźć na stronie https://mapaburzowa.com/. Mapy burzowe powstają na podstawie sygnałów, które są zbierane przez radary pogodowe, które następnie przesyłają dane do komputerów. Następnie nanosi się te dane na mapę w czasie rzeczywistym, i w ten sposób na bieżąco można uzyskać informacje na temat tego, gdzie aktualnie znajduje się burza. Mapy są również na bieżąco aktualizowane, dzięki czemu mamy możliwość określenie, czy burza zmierza w naszą okolicę, jakie są szanse na wystąpienie burzy z piorunami.

Kornelia