Gdzie kupić blachodachówkę i na jaką się zdecydować?

Na rynku budowlanym non stop pojawiają się nowe produkty, a co za tym idzie, nowe firmy i dystrybutorzy. Ufamy markom z renomą i długim stażem. Liczymy, że znane i reklamowe wszem i wobec firmy są najlepsze. Kiedy więc przychodzi do wyboru blachodachówki i miejsca, w którym ją kupimy, gubimy się. Dostępne kolory, rodzaje i powłoki mienią się w oczach. Wtedy warto sobie odpowiedzieć na pytanie – Gdzie tak naprawdę kupię porządne zadaszenie bez dodatkowych kosztów, które najczęściej generuje znana marka i płacimy jej właśnie za to, że każdy o niej mówi?

 

Blachodachówka – czym się kierować przy zakupie?

Blachodachówka, dachówka, gont, blacha trapezowa – pokryć dachowych zatrzęsienie, ale gdy przychodzi co do czego, pustka w głowie. Nie wiadomo czy patrzeć na cenę, czy może lepiej na producenta, kolor albo jakość. Koniec końców wybieramy to, na co w danym momencie nas stać. Czasami niesłusznie. Dlaczego? Przykładowo, masz budżet 10 tysięcy na budowę dachu. Bez kosztów więźby itp. To kwota, którą możesz przeznaczyć stricte na samo pokrycie, czyli dachówkę lub np. gont. Stać Cię więc też na blachodachówkę. Oczywiście summa summarum wszystko zależy od wielkości dachu. Wybierasz więc to poszycie, od znanego producenta, i po czasie okazuje się, że ono jednak za bardzo nie pasuje do koloru elewacji i bryły domu.

Na tym przykładzie wyraźnie widać, że czasami mniej popularna, lokalna marka okazuje się strzałem w dziesiątkę. Z uwagi na to, że póki co, z jej usług korzystają tylko nieliczni, ta musi dowieść jakości swoich materiałów. Do tego oferuje ogromny wybór kolorów blachodachówek. Brzmi świetnie, prawda? W końcu chcesz, by dach mieszkania pasował do całości. Do stylu domu, do elewacji, a nawet do Twojego charakteru. Dzięki temu, że np. firma Glinmet posiada ogromną paletę kolorów blachodachówek, na pewno znajdziesz swój ulubiony i będziesz dumny z wyboru.

Jaką blachodachówkę warto kupić?

Jeśli już wiesz, na co zwracać uwagę wybierając producenta dachu, nadszedł czas na najważniejszą część tekstu. Jakość blachodachówki oraz to, w jakim wariancie warto ją wybrać to wiedza, która pozwoli Ci nie popełnić błędów i dokonać mądrej inwestycji. Najlepsza blachodachówka to ta, która jest powleczona ocynkiem, alucynkiem lub poliestrem. Przetrwa praktycznie wszystko. Od gradu począwszy, a na kwaśnym deszczu skończywszy. Poza tym świetnie się prezentuje, a blachodachówka płaska do złudzenia przypomina dachówki ceramiczne.

Nie zapominaj również o tym, że ten rodzaj pokrycia dachowe dzieli się na dwa rodzaje – modułowe i w arkuszach. Ten pierwszy najczęściej wybiera się na domy mieszkalne. Jest szybki w montażu i łatwy w transporcie. Z drugim są niewielkie problemy, gdy chcemy zadaszyć dom, ponieważ czasami może się okazać, że na miejscu budowy należy dokonać drobnych docięć.

Kornelia